Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ennyire rossz a fizetés...

Miért ennyire rossz a fizetés Magyarországi a munkahelyeken?

Figyelt kérdés

Sok álláshírdetést böngésztem (jelenleg van munkám) és azt látom, hogy nettó 250-300.000 forintnál többet nem akarnak fizetni sehol.

Pedig a minimális fizetési igény minimum 500.000 ft/fő.

Ma már szinte lehetetlenség megélni 250-300.000 forintból, főleg ott ahol albérletben élnek, lakáshitelük van vagy egyedül él a gyerekével.


Szokták tanácsolni, hogy oda kell menni dolgozni, ahol jól fizetnek.

Igen, de azt az állást valószínű nem hirdetik meg sehol,ahol minimum 500.000 Ft a fizetés.

Miért törvényszerű, hogy ennyire lenyomják a magyar fizetéseket, közben meg már Romániában és Szlovákiában is jobbak a fizetések, mint nálunk.



#Kevés fizetés.
nov. 23. 07:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Nem alberleti dijakhoz van beállitva.
nov. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%
Híres minisszterelnök megmondta, el lehet menni.
nov. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
37%
Politika. Aki jol el elkezd kerdezgetni. Aki nem jol el azt csinalja amit mondanak neki.
nov. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
13%
Meg szerencse hogy nem csak az alkalmazotti lét létezik.
nov. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
2%
Kérdés, milyen álláshirdetéseket nézel. Az én területemen az 500000 nettó alap.
nov. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Mert hagyják az emberek. El van hazudva a valóság és a tanult tehetetlenség olyan, mintha egy pillanatragasztóval lennél odaragasztva. "Tűrni kell", "örülj, hogy ez is van", "máshol sem jobb, mindenhol ez van", "másnak munkája sincs"... és hasonló bullshit szövegek vannak a magyar emberek agyába kódolva. Itt nem lesz semmilyen változás, ugyanis ahhoz változtatnia kellene az egyénnek. Nem a politikának.
nov. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

5. Senkit nem érdekel a területed. Itt a minimum nincs meg. Hogy éljen az ember. Mert jelenleg csak megél. Minden munka értékes. De hogy pl. egy takarító csak 200 ezret keres, amiből 120 az albérlet, vagy a hitel és akkor ott a rezsi, a kaja, utazási költség. És magának semmit nem vett.

Lehet dobálózni a másik szokásos bullshittel, hogy "tanulni kellett volna". Áruld már el, ha mindenki tanul, a mocskodat ki takarítaná el utánad? A munkahelyi klotyót ki sikálná? Ki főzné meg az ebédedet, rakná eléd az étteremben, ki varrná meg a Gucci ruháidat, ki vinné el a szemetedet? Magadnak megcsinálnád?

Akadjunk már le erről is. Minden munka értékes, mindenkinek ugyanannyiba kerül a kaja a boltban, az áram, a gáz, a víz.

Csak ugye nagypofájúéknál vannak az egyenlők meg az egyenlőbbek. Köpedelem ez a társadalom.

nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
4%

#7: semmivel nem dobálóztam. A Kérdező volt, aki kereken kijelentette, hogy sehol nem adnak meg fél milliót, illetve nem hirdetnek meg ilyen állásokat. Vissza lehet olvasni.

Csupán erre reagáltam.

nov. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom, mennyire vagy tisztában a munkáltatói oldallal, de az a helyzet, hogy a munkaadónak egy dolgozó a fizetésén túl kb. másfélszer annyiba kerül, mivel egy rakat illetéket be kell fizetni utána havonta. És ez még csak a dolgozók utáni kiadás. Egy kisebb cég, aki sokszor maga is fillérezik, egyszerűen nem is tud nagyobb fizetést adni, még ha akarna is. Szóval nem feltétlenül arról van szó, hogy a gonosz cégvezetők minden lóvét kurvákra meg adriai yachtra tesznek félre, hanem nagyon oda kell figyelni, hogy a kiadások-bevételek egyensúlyban legyenek.
nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

De, arról van szó.

Dolgoztam vendéglátásban, kereskedelemben, takarító is voltam, szolgaltató, mindenhol mentek a főnökök tengerparti nyaralásra, új BMW, terepjáró.

Nem kétlem, valóban sokba kerül egy munkavállaló a cégnek, de ha rövidesen kiürül az ország, az igenis a munkáltatók problémája lesz. Mert egy jó munkaerő tud keresni állást külföldön is.

nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!