Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi szorongást kinek...

Munkahelyi szorongást kinek hogy sikerült legyőzni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi egy évben kezdődött az egész, de az elmúlt hónapokban nagyon durva szintre fejlődött. Több éve dolgozom ebben a munkapozícióban.
nov. 24. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi okozza a szorongást?
nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, félsz hogy kirúgnak vagy hogy nem tudod ellátni a munkádat?
nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szinte két heti rendszerességgel bővül a feladatkör. Toxikussá vált munkakörnyezet. Néhány ember csak azt várja mikor hibázik a másik majd mehet a háta mögött a szarkavarás.


Igazából az miatt szorongok, hogy valamelyik felmerülő problémát nem tudom megoldani. Sajnos az utóbbi időben volt ilyen, ezek után elég erősen magamba zuhantam. Mások is hibáztak már tudom, de én nem tudom úgy kezelni, mint ők. (Szarnak rá)


A magánéletem is katasztrófális, semmi szociális életem nincs, állandóan itthon rohadok, sokszor az ágyból nehezemre esik felkelni, és egyre jobban hanyagolom el magam és a környezetem. Jó ideje csak a munkába tudtam menekülni, de már az is annyit változott, hogy már két nappal előtte stresszelek rajta, ha újra menni kell.

nov. 24. 13:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Toxikus környezetben ne maradj, mert előbb-utóbb tönkrevágja a lelki és a fizikai egészségedet is. Munkahelyváltás?
nov. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem félek attól kirúgnak, mert eddig még soha nem kaptam felettesemtől panaszt a munkámra. Nyilván többször próbáltak már besározni, de jellemzően nem foglalkoztak olyanok vele, akik a ranglétrában felettem állnak.


Csak most annyira szarul vagyok, hogy félek ha egyre többet hibázok, ennek el fog jönni az ideje.



Az egyetlen dolog ami visszatart a felmondástól, hogy félek más helyen se bírnám a felelősséget már, valamint relatíve jól keresek.

nov. 24. 13:31
 6/11 A kérdező kommentje:
Elmentem már szabadságra, táppénzre, hátha hosszabb otthon lét segít, de nem. Itthon is szar, mert teljesen egyedül vagyok. Fura, de olyan régóta nincs társaságom, hogy már félek attól is, ha esetleg újra lenne/lehetne.
nov. 24. 13:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Kerestem jobb helyet és felmondtam.

Három hónapig ha folyamatosan gond van egy munkahelyen lépek.

nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban azt mondanám ez nem munkahelyi szorongás hanem egy toxikus munkahely ami rátelepedett az életedre. Valahogy először ezen kellene változtatnod. Azaz vagy ne hagyd hogy rád telepedjen, vagy gyere el onnan. Ez a 2 lehetőség van.

Én inkább a "sz*rom le" kategoriába tartozok de a magam módjan engem is megvisel ha valamit rosszul csinálok. Viszont abban a pillanatban (najó, van, hogy fél-egy évvel később) nálam megszólal a vészcsengő is. Ha van hibázásra komoly lehetőség a rendszerben, akkor a rendszerrel van a baj, nem velem. Ez a hozzáállás segít rólam lerázni a bajt. Ami még fontos, hogy beszélj ezekről annyi emberrel, amennyivel csak tudsz, a munkahelyen belül. Főnök, főnök-főnöke, hr stb.

nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam azon, hogy közvetlen felettesemnek elmondom min töröm magam. Másnak ilyen szinten nem, mert csak támadási felületet nyitok magamon. Eléggé paranoiássá váltam ott bent.
nov. 24. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem segített a munkahelyváltás. Lecserélődtek a kollégák, nyugdíjazás, új vezető...ilyenkor minden szervezet krízist él meg. Rengeteg rosszindulat, megvetés,kiközösítés, mobbing. Sajnos túl sok évem ment rá.

Az új munkahelyen kisimultam, a felettesem emberszámba vesz. Szoktam mondani, én itt rehabilitálódok. Vannak kollégák, fònökök, akikkel jól működök, mert valamiért fel tudok rájuk nézni. Tény, hogy olyan vezető, akire se emberileg, se szakmailag nem tudok felnézni, pl.mert állandóan cigiszüneten van, az nem való fölém, nem fogunk tudni együttműködni.

Ha vezetőváltás jön, már nem fogok éveket kidobni az életemből, ha olyan kerúl fölém, mellém, aki hasonló az előző helyhez, amilyen gyorsan tudok, felmondok.

nov. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!