Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tinálatok volt már munkahelyi...

Tinálatok volt már munkahelyi lopás?

Figyelt kérdés

Most nem ilyenekre gondolok, hogy egyes dolgozók elvisznek néha egy guriga vécépapírt, mosószert, íróeszközöket, meg hasonlók. Hanem hogy valami drágább, fontosabb dolgot fújt meg valaki. Vagy egyik dolgozó lopott el a másiktól valamit.

Volt már ilyen nálatok? És meglett a tettes?



nov. 27. 04:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
anyám munkahelyén idősek otthona,egy szenilis néni fia hozott egy darab táblacsokit,már hónapok óta a szekrénybe volt,mindenki tudta,hogy sose eszi meg ott fog megrohadni,egyik ápolónő elvitte,úgyse tűnik fel senkinek,de a fia lesegettebott a szekrényt,balhét rendezett és ki kellett rugni az ápolónőt,de mindenki sajnálta persze,a főnökség is. középiskolámban az igazgató kiderült,hogy régóta sikkasztott. rokonom vállalkozó fát lop igazából,egész életében haza tudja hordani a fát amit jog szerint nem lehetne.
nov. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
82%
Nem nagy értékű lopások voltak. De baromi pofátlan. Pl a fiókom a volt egy tábla csoki. 2 kockát ettem belőle. Tehát meg volt bontva. Másnap hiányzott a fele....
nov. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vannak ilyen ingyenélő véglények. Volt már jelezve a felettesnek, de az meg "Jaj, nem történt semmi sem", meg "Szegény ez-az, védeni/támogatni kell" jellegű a hozzáállása.
nov. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Irodában volt hogy a kabát és egyéb tarto szekrények is az irodaban vannak, a munkatarsam meg az én szekrényemben turkált éppen mikor beléptem.

Szoltam a főnöknek elintéztèk annyival hogy hozzak be lakatot és zárjam.

Az ugy nem zavarta őket hogy mert lopós turkálós a munkatárs..

És raadásul ö volt a pénztáros bèrkifizetések miegyebek feladatkör..

nov. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
*és erköpcsivel vesznek fel mindenkit dolgozni. De az nem zavarja öket ha munkatársak ellen kell a szekrényt zárni..
nov. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Még a 90-es években apám munkahelyéről az akkori műszakvezető lopott el komoly mennyiségű vasárut. Nagy balhé volt belőle, de tudtommal végül semmit se kapott a csávó. Gondolom túl sokat tudhatott xD
nov. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kaják tűntek el a közös hűtőből, meg a mosdóból egész csomag wc papírok. Ennél nagyobb értékekről nem tudok,de attól még ez is a pofátlanság kategóriája.
nov. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A Kempinski szállodában folyamatosan hordtàk ki a kolbászt a nappalosok, de már kirúgták őket.
nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én Hollandiában élek. Vendéglátóiparban dolgozom. Régebben, mikor munkaközvetítőnek dolgoztam, akik különféle helyekre küldtek, az egyik étteremben az öltözőmben a kabátomból eltűnt 80 euro. Szekrényt ugyebár nem tudtak biztosítani, így csak símán felakasztottam a fogasra, a többi utcai ruhámmal egyetemben. Nyilván elpanaszoltam a dolgot, lightosan kivertem a balhét. Érdekes, pár napra rá felhívott a közvetítő, hogy a hely nincs megelégedve a munkámmal, azt akarják, hogy engem ne küldjenek oda többet. Az indok, amit állítólag mondtak, teljesen irreális volt. Szerintem itt igazából a lopás kapcsán fedezhetett valaki valakit. Vagy a felettesek közül volt valaki a tolvaj.

Most egy egyetem étkezdéjében dolgozom. Itt az a helyzet állt elő, hogy az alagsorban az élelmiszertároló helyiségekből valaki rendszeresen ellop drágábbfajta élelmiszereket. Volt pár hete egy gyűlés, ahol a vezetők elmondták, hogy figyelni fogják a dolgot, rejtett kamerát is beszereltetnek, és ha kiderül ki az, a rendőrséget is kihívják rá. Nos, szerintem ez így nem a legjobb módszer. Mert az illető jó eséllyel hallotta a dolgot, így lehet, hogy esetleg leáll a dologgal. Nem kellett volna semmit kitárni a dolgozók elé, hanem egymás közt megbeszélniük, hogy mit fognak lépni. Mert attól, hogy az illető esetleg leáll az élelmiszer lopogatással, én nem lennék nyugodt. Aki erre képes, az képes lehet más stiklire is a munkahelyen. A legjobb, ha elkapják, és kirúgják.

nov. 27. 10:44
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Iroda munkakor, kb 15p-re hagyta ott a penzarcat a kollega az asztalon, es eltunt.. konyhaban, kajaautomata igy sokan jatkalnak

Azota vannak kamerák

nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!