Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan fogjunk szarkát a...

Hogyan fogjunk szarkát a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A munkahelyen az elmúlt 1 hónapban 3 alkalommal tűnt el pénz kollégától. Igen, el kellene zárni a tárcákat, és nem történne ilyen, de attól még fennáll a jelenség hogy egy tolvajjal dolgozunk együtt. Biztos hogy munkatárs lop. Összefésültük kik dolgoztak mind a három napon, és van 2 gyanúsítottunk. (ha feltételezzük hogy 1 tolvajunk van)

Jön a kérdés, mivel öltözőből tűnt el pénz minden esetben, hogyan buktassuk le? Hogyan érjük tetten? Hogyan bizonyíthatjuk rá hogy na te voltál!

Gondoltunk már jelölt pénzre, amit kint hagyunk csalinak,de valószínűleg nem hülye az illető, úgy sem a tárcájába teszi, ha beteszi melltartóba nem vetkőztethetem le mert tudom hogy nála van. Hosszútávra nem tudjuk külön műszakba osztani őket, mert a délelőtt és délután fél óra átfedéssel dolgozik.



2023. szept. 1. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogyan lehetne megfogni, de én (ha főnök lennék) ott kezdeném, hogy minden dolgozónak alanyi jogon biztosítanék ZÁRHATÓ öltözőszekrényt. Akkor pedig teljesen mindegy, ki mit lopna el, ha tudna, mert mindenki zárni tudná a holmijait. A munkaruhának meg természetesen legyen becipzározható zsebe, amiből nem esik ki a kulcs, akkor se, ha cigánykereket hány a dolgozó.
2023. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van zárható szekrénye mindenkinek. Sőt, a pénztárcákat a páncélszekrénybe zárjuk el. Igen, ha mindig mindenki nagyon figyelne a cuccaira nem lenne ilyen, hanyag volt mind a 3 áldozat, mert széthagyta a cuccait... És mivel évek óta itt dolgozunk, soha nem történt ilyen, nem is figyeltünk rá annyira... Egyértelmű hogy valamelyik új dolgozó, de mindkét gyanúsított viszonylag újnak számít
2023. szept. 1. 11:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi 25 évvel ezelőtt be kellett kamerázzuk az irodát (rejtett kamerával, csak a vezetőség tudott róla), ahol az esetek megtörténtek. Egy férfi kolléga volt a szarka, aki az utolsó pillanatig tagadott. A videó hatására tört meg. Mindenkinek vissza kellett adnia, ami eltűnt, hogy ne jelentsem fel a rendőrségen. Csak az állásából rúgtam ki azonnal. Jól szitált nem keveset kereső férfi volt. Drága parfümöket vett a lopott pénzből.

Manapság a mai törvényes keretek közt ezt már nehéz lenne megcsinálni. Akkor sem volt könnyű, mert spéci eszközöket kellett beszerezni, amit a szobanövények közé tudtunk rejteni. De 25 évvel ezelőtt irgalmatlanul sokat számított egy-egy tízezres, amit a letett táskákból kivett. Sem előtte, sem utána nem volt szarka közöttünk, hálistennek...

2023. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnél is volt ilyen. A főnökkel megbeszélve valami jelzőfestékkel szórta be a pénztárcáját és nem csukta be rendesen a szekrényét.

Munka végén elővett egy UV-lámpát.

Kettőjük kezén folt festék, az egyik a tulaj.

2023. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Az utolsó az jó, mert nem tűnik fel.
2023. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen UV fény alatt látszó jelölő.

Persze csak ha nem használtok ilyesmit amúgy is.

2023. szept. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csúzlival.
2023. szept. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!