Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viszonyuljak ehhez a...

Hogyan viszonyuljak ehhez a kollégához? Már szóba se áll velem.

Figyelt kérdés

Felmondási időmet töltöm, ami sajnos 2 hónap. Becsületesen letöltöm,dolgozok, két hete betegedtem meg, de akkor is csak pár napot maradtam otthon. Most érkeztem az utolsó héthez,nagyon sok feladatom van,hogy mindennel időre elkészüljek. Az egyik kolléga a csoportomból megbeszélést szervezett, ami a karácsony körüli teendőkről, ötletekről szólt (engem már nem érint, 3 nap múlva letelik a felmondási időm). Úgy alakult, hogy csak a végére tudtam odaérni a megbeszélésnek, mert menet közben még két határidős feladatot is rám bíztak. Elnézést kértem, elmondtam, hogy többen megtaláltak feladatokkal. Erre annyit mondott, hogy ezen a megbeszélésen mindenkinek részt kellett volna vennie, és nem kifogásokat kellett volna keresni, ő mennyit dolgozott meg készült erre.

Még egyszer elmondtam, hogy a feladatok egyike sem tűrt halasztást,de nem értette meg.


Azóta nem szól hozzám és a csoport többi tagjának olyanokat mond, hogy persze nekem már mindent lehet és ő is szeretné mindenből kihúzni magát,semmit se csinálni, meg táppénzre menni. Ami persze nem igaz, ki se látszom a teendőkből. Megjegyezném a csoportvezető sem tudja még mindig, hogy kinek adja át a feladataimat, a helyemre még nem sikerült felvenni senkit. Teljes káosz van, úgy csinálnak, mintha nem mennék el jövő héten. Kapom a megjegyzéseket, hogy a legrosszabbkor megyek el, rengeteg munka lesz a következő hetekben.

Sajnos azóta nem vagyok nyugodt, gyomorgörccsel járok be dolgozni, pedig eddig azt hittem nem fogunk rosszban elválni.


Mit kellene tennem most, hogyan viszonyuljak mindenhez?


dec. 1. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami bántalmazás? Lumpeelemek beszólásai ezek. Egy ügyvédi levéllel lehetne esetleg indíítani.
dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(Lumpenelemek)
dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Beszélj a csoportvezetővel, hogy hozzon össze emiatt egy mediáló megbeszélést a bántalmazókkal, mert egyébként a bántalmazás miatt azonnali felmondással élsz (amihez jogod van, és ha vannak tanúk, meg is nyernéd).
dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Még utoljára jól beléd rúgnak, mert árulásnak veszik a felmondásodat.

Én a helyedben nem bajlódnék azzal, hogy igazságot szolgáltassak. Elhiszem, hogy szarul esik ha bántanak. De nem tudsz belőle ügyet csinálni, mert még ha lenne is valami következménye, te akkorra már rég nem vagy ott.

Azt írtad, 3 nap múlva letelik a felmondási időd. Nincs más hátra, mint kibírni, és visszaszámolni a napokat.

dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted, hogy nem mész be, és azonnal felmondasz. Az, hogy a cég képes-e kártérítésért perelni, attól függ, mennyire bizonyítható a mobbing. Ha bizonyítható, akkor nem képes perelni, a mobbing okot ad azonnali felmondásra.
dec. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt ugyan fordított felállásban, de konkrét jogesetet tárgyalnak (itt a bántalmazó munkatársnak mohdott fel munkáltatója azonnali hatályú felmondással, és a bántalmazó perelt). A felállás tehát más volt, de az idevonatkozó lényeg az, hogy a bíróság ezt elfogadta, jogosnak ítélte meg, még úgy is, hogy a bántalmazó munkatársat senki nem figyelmeztette előzetesen.


[link]

dec. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Problj meg munkajogásztól valamféle gyors tanácsot kérni, főleg abban, a szóbajöhető tanuk, felvételek által elérhető bizonyítékok mire lehetnek elég, mennyire védenek be Téged azonnali felmondás esetén. Ha ez nem lehetséges időhiány miatt, akkor gyorsmegoldásképp azokat a jellegzetes bérelt telefonvonalas tanácsadó jogi irodákat lehetne felhivni, ahol gyorstanácsot adnak persze magas dijazású telefontarifa ellenében.
dec. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!