Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy ne égjek ki az ingázástól?

Hogy ne égjek ki az ingázástól?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy majdnem 2 év munkanélküliség után alatt csak Pesten találtam munkát ahova fel is vesznek. Sajnos 85km-re lesz a munkahelyem. Itt vidéken egyszerűen sehol nem tudtak alkalmazni, vagy ahol igen azt sajnos a fizikai egészségem nem teszi lehetővé, hogy elvállaljam.

Állami terepi rendszergazda leszek, kormányablakok, hivatalok, stb helyekre kell a belvárosban menni. Hogy beérjek a központba itthonról, az sajnos 1 óra 15 perc vonat és 20 perc metró. Aztán ugye munka közben is folyamatosan utazok. Aztán a hazamenetel. 8-16-ig van a munkaidő, megpróbálja a HR-es lebeszélni, hogy elég legyen elindulni a 6:40-es vonattal amivel talán odaérek 8:15-re és hogy hazatudjak jönni a 16:15-ös vonattal, de azt mondja, hogy valószínűleg az 5:40-es vonattal kell majd felmennem és haza csak a 17:15-ös vonattal fogok tudni csak indulni. Ami ugye azt jelenti, hogy 18:30 előtt nem érek haza.

Én magamról tudom, hogy nem bírom az ingázást egyáltalán. Hiába hallgatok zenét a vonaton, tanulok nyelvet, nézek videót, egyszerűen fizikai fájdalom. Annyi a sovány vigasz, hogy terveim szerint csak a 3 hónapos munkaidőt fogom itt ledolgozni, mert utána lesz külföldi lakhatásom, ha minden jól megy és akkor tudok ott munkát vállalni.

Mit tegyek, amitől kibírhatóbb ez az ingázás?



dec. 2. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Ezért megyek autóval.

Egyébként vágd centit, van végső időpont, amíg ki kell tartanod.

dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Kólauborkával ***** válasza:
13%

Szerintem csinálj egy jogsit és gyüjts autóra. Ezt a terv nápam jelenleg. (Én jogsi nélkül akartam leélni az életem, de az élet nem mindig terveink szerint alakul).

Én is 1:20-at utazom oda is meg vissza is. Legalább olvasom a kedvenc könyveimet.

dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Van jogsim és van autóm is, csak ez a kocsi hááát, örülök ha itt vidéken nem esik szét alattam. Ha összejön a külföldi élet akkor pedig arra szeretnék gyűjteni most, nem a kocsira költeni. Tehát az autó nem megoldható.
dec. 2. 20:56
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Semmit nem tudsz csinálni, csak hogy számolod a napokat és várod a végét. Esetleg előbb lelépsz mint a 3 hónap.


Ha tudtad előre, hogy:

1, utálod az ingázást

2, csak ennyire rövid időre mész

3, a pénz a lényeg és külföldre gyűjtesz, tehát más terveid vannak


...akkor nem ilyen szerepkört kellett volna elvállalni, egyáltalán keresni, hanem "hétköznapibb" lehetőségeket nézni a környékeden. Kereskedelem, gyár, apróbb beugró, alkalmi megoldások.


Állami rendszergazda biztosan nem fizet annyival többet, hogy a fenti lehetőségek kiessenek. Tapasztalat szempontjából pedig ezzel a rövid idővel semmire nem mész, semmit nem ér.

dec. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Justinianus ***** válasza:
75%
Szóval akkor napi 170 km-t vezetni pihentető szórakozás, kétszer másfél órát aludni, telefont nyomni pedig megerőltető ingázás...
dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4: Árufeltöltőnek, gyorsétterembe, gyárba sajnos fizikailag nem tudok helyt állni. Kisboltba eladónak nem vettek fel 2 év alatt sehova.

Alkalmi munkát azt sem tudom hogy kell keresni. Nem találtam itt semmit sajnos.

dec. 2. 21:31
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
3 hónap az lófing. Vágd a centit, ahogyan javasolták. Ha éveket kéne így kibírni, az tényleg kemény lenne, de 3 hónap miatt nehogy problémázni kezdjél.
dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

Felnőtt ember, 3 hónap.

Összeszorítod a fogad aztán kész.

dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
3 hónap? Én 4 évig ingáztam napi 1,5 órát oda és vissza is. Amúgy zenét, podcastokat hallgattam, olvastam, ilyesmi. Ja meg sokszor aludtam.
dec. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Eddig minden munkahelyemre ingáztam évekig, sőt, most is. Nekem sem tetszik, de a muszáj nagy úr. Viszont felnőtt emberként azért 3 hónapnyi időt illene kibírni...
dec. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!