Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Még állásinterjú előtt megkérd...

Még állásinterjú előtt megkérdezhetik tőlem, hogy van-e| gyerekem, mi a családi állapotom?

Figyelt kérdés

Eddig csak jelentkeztem egy irodatakarítói állásra, majd miután megkapták a jelentkezésem, rögtön az volt az első kérdés, hogy mi a pontos születési dátumom, családi állapotom, gyermekeim száma. Jól tudom, hogy ez illegális? Ha igen, kell/lehet-e ezt valamilyen hivatalos szervnél jelenteni? Vagy egyeltalán nem érdemes? Neten nem találtam róla pontosan semmit, hogy ilyenkor mi a teendő.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



dec. 5. 14:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%
Normális. Semmi teendő nincs. A munkáltató dönti el kit vesz fel, én sem akarnék olyat alkalmazni, aki munka helyett állandóan a gyerekéhez rohangál haza. nem kötelező szülni, aki mégis megteszi, vállalja a következményeket. Semmi illegális nem történt.
dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem kérdezhet rá, és nem is lehet ez kizáró tényező. De gyakorlatban ez mégis más. Jelenteni szerintem fölösleges, mert ha a szervek foglalkoznak is vele és ügy lenne belőle a cég úgyis tagadná hogy emiatt nem alkalmaz.
dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem kérdezhetik meg.
dec. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Akárhova jelentkeztem, ezt eddig mindenhol megkèrdeztèk. Alap kèrdès. Jelentgetheted őket, de semmit se èrsz el.
dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Én sok céghez interjúztam már eddigi életemben az elmúlt majdnem 20 évben, egy cégnél kérdeztek rá, interjú után megírtam nekik, hogy ne gondolkodjanak rajta, hogy felvesznek-e, részemről tárgytalan.

Egyedül a bértárgyalásnál jöhet elő, hogy van-e gyereked, mert befolyásolja a későbbi nettó fizetésedet, hogy jogosult vagy-e valamire vagy nem.

dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
5-ös: minek jönne elő bértárgyaláskor? Ugyan annyi a bruttód, mintha nem lenne gyereked. Ez felvétel után derülhet ki.
dec. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%

#1: Az szép. Akkor akinek van gyereke, az ne dolgozzon mert minek szült?

Komoly felfogás ez is.

dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Azért jöhet elő, mert a nettóm lehet más, és a munkáltató a munkavállalónak a nettót utalja, illetve a gyerekre jár nem tudom hány éves korig pótszabadság (nincs gyerekem, nem tudom, hány éves korig jár, bocs).
dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
7-es, ha a semmire szülsz, felelőtlen vagy, ha gyerek mellett dolgozni akarsz, akkor meg rossz szülő és rossz munkavállaló vagy. :-D
dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
6-os, a kérdés arról szól, hogy interjú előtt megkérdezhetik-e, a bértárgyalás pedig nem interjú előtt van, normális cégeknél a bértárgyalásnál már megvan a szándék a cég részéről, hogy felvesznek. Az én munkahelyemen be kell állítani számítógépes rendszert például, ahol a szabadságot, fizetést, cafeteriát vezetik, ide kapod a bérpapírt, itt vannak a személyes dolgozói adataid. A bértárgyalásnak lehet része az, hogy mennyit szeretne a jelölt kézhez kapni, ott felmerülhetnek azok a kiadások, amiket fedezni kell, ilyenkor jöhet szóba például, hogy nem kell mondjuk csak azért magasabb bért számolnia, hogy kifizesse a bérletet, benzint, mert mondjuk ezt támogatja a cég béren felül.
dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!