Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak targoncás állás van a...

Csak targoncás állás van a környéken mert sok raktár?

Figyelt kérdés
Ezért kénytelen vagyok le vizsgázni belöle ha munkát akkarok?Más is volt már igy hogy, kényszer miatt olyat tanul amihez semmi kedve nincs?

dec. 8. 22:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Aki targoncásként dolgozik a hátnak mennyire meg terhelö a folyamatos rászkodás kamion pakolásnál?Ki lehet húzni 65 évig mert nekem arra lesz nyugdij ha nem emelik 70-re.
dec. 8. 22:10
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem akarsz targoncázni, ne menj. Rendkívül veszélyes. Magasról levenni, felrakni. Akár börtön is lehet a vége.
dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

#2 ennyi erővel semmit ne csináljon, mert minden veszélyes.


Kérdező: targoncás papírhoz nem kell tanulni szinte semmit. Elmész, jelentkezel, levizsgázol (értsd odébb viszel egy raklapot 5 méterre) és megvan a papír. A gyakorlatot majd munka közben megszerzed. A targonca nem rázkódik annyira, h a derekadnak baja legyen, inkább a sok ülésnek lehet egészségügyi következménye, de pl rendszeres mozgással ez leküzdhető.

dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Januárba akkor meg csinálom vesziteni nem vesztek semmit legaláb munkám lesz.Mérnököt is keresnek csak 1 embert targoncást meg 100 is keresnek itt a környéken.A költözés meg lehetetlen ilyen csok ingatlan árakal.Meg az jó hogy, gyakorlatot se kérnek mert itt most annyira nincs ember.
dec. 9. 08:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A papírt könnyű megszerezni, de ha nincs érzéke, akkor hiába. Összetör, vagy kinyír valakit.
dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Nekem rakodóra van jogsim/földmunkagép, 4511/. Én szerettem a tanfolyamot. Hatszor kellett bemenni/ezt szigorúan veszik, tényleg meg kell jelenni/, jegyzeteltünk kicsit, volt egy pár órás előadás, meg megkaptuk a tételeket kidolgozva. Nálunk 15 emberből 12 targoncás volt, ketten voltunk rakodóra, egy meg emelőhátfalra, de van 2 általános rész amikből egyszer kell csak vizsgázni/munka-és balesetvédelem, illetve általános műszaki/. Ezek picit hùzòsabbak, általános műszakin vannak kacifántosabb tételek, bár én autòszerelőnek tanultam/van olyan szakmám is/, így engem annyira nem fogtak meg, viszont aki még kb autót sem látott közelről az kicsit szenvedett vele. Hidraulikus rendszerek, dízel motorok működése, típusai, vezérlések, szelepek, stb. De minden megtanulhatò!

A harmadik rész pedig amiből vizsgázni kell az maga a gépnek a speciális része, ami minden gépnél 6 db tétel. Ez a legegyszerűbb. Tehát, ha két gépről akarsz vizsgázni, akkor kell vizsgáznod egyszer az általános műszakibòl, munka- és balesetvédelemből, illetve lesz 2*6 db tételed speciálisbòl.

De ha akarsz még majd további gépcsoportokat, akkor ha bemutatod a jogsidat utána már az első kettőből nem kellesz vizsgáznod csak a speciális részekből. Ezen kívül egyszerre maximum 5 gépcsoportbòl tehető vizsga, és összesen 82 gépcsoport létezik/de ebben már benne van az összes földmunkagép, targonca, speciális gépek, stb/.

Tehát így tevődik össze az oktatás, ha ez lesz az első jogsid: -Általános műszaki

-Munka-balesetvédelem

-Speciális/annyi nap speciális lesz, ahány gépcsoportbòl mész/

-Vezetés, de itt csak egy pròbakört mész, meg ismétlitek a balesetvédelmet, illetve megmutat gyakorlatban mindent az oktató

-Valódi vezetés, amit már be kell gyakorolnod vizsga előtt


Vizsga: Beültök egy terembe, köszönt titeket a vizsgabizottság/négyen lesznek, ketten vizsgáztatnak, ketten pedig nézik, hogy tiszta-e a vizsga minden lépése/, majd sorban ahogy hívnak titeket mindenki kimegy húzni egy tételt, kidolgozza, majd felmondja/közben nyilván aki még nem soros az kimegy, és várakozik/. Tétel ugye azokból lesz amiket leírtam, ha egy gépből mész akkor hármat kell húznod először, mert három tárgybòl vizsgázol, ha két gépből mész, akkor négyet húzol, mert két fajta speciálisod lesz. Mindent elmondasz, a kérdésekre felelsz, és mehetsz ki. Ha mindenki végzett átmentek oda, ahol a gyakorlat lesz, és végrehajtod a feladatokat. Nekem rakodòval annyi volt, hogy min. 3/4-ig meg kellett meríteni a kanalat, és tenni kellett vele egy kört, ezt kellett kétszer. A be/kiszállást szigorúan nézik, ismerősöm ahol vizsgázott ott azért bukott meg egy srác, mert rosszul szállt ki a gépből/el fogja mondani az oktató, hogy hogy helyes, és hogy nem/. Targoncásoknak is hasonló feladat volt, csak nekik raklapokat kellett arrébb tenniük.

Ha megvan a sikeres vizsga, akkor kb 1-1,5 hónap múlva küldik a jogsit postán, vagy bemehetsz érte oda, ahol csináltad az egészet.

A tandíjat ki lehet fizetni egyben, vagy részletben is a legtöbb helyen, én egyben fizettem. Nekem 120 ezer Ft volt, és ha akartam volna még egy csoportot úgy lett volna gépcsoportonként +50 ezer, szóval úgy éri meg, hogy egyszerre több gépből mész, mert úgy a leggazdaságosabb.

Targoncábòl azt hiszem négy féle van, érdemes mind a négyre megcsinálni a jogsit, de ez csak egy jó tanács.

dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Papírt szerezni nem nagy kaland, gyakorlatot már inkább.

A targoncás munka legkönnyebb része a kamion pakolás, abban nem is fogsz tönkremenni, hogy zötyög a rámpa. Egy hűtött raktárban komissiózástól már sokkal inkább. Nagyon nem mindegy mit kell csinálni adott raktárban pontosan. Na meg milyen munkarendben. Mert azért illúziók ne legyenek állandó délelőttös nem nagyon van már manapság

dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na, igen. A targoncás munka minimum 2 műszak, de van 3 vagy 4 műszakban is. Egy műszak nem igazán van. A zötyögés pedig inkább a nők számára nem előnyös, mert állítólag az meddőséget okozhat egyes kutatások szerint.

A földmunkagépesek viszont jellemzően egy műszakban dolgoznak/de persze itt is van kivétel/. Meg ha hideg van akkor sem kell pánikolni. Ezekben a modern földmunkagépekben már mindben van fűtés, illetve a legtöbben klíma is. Nálunk pl minden földmunkagép klímás is. Pénzben is jobban megéri, mint targoncázni, de te tudod. Amúgy sok cég fizeti a targonca tanfolyamot, de akkor valamennyit alá kell írni velük. Én legutóbb Szlovákiában láttam magyarok számára ilyen lehetőséget. Még akkor nem volt rakodó vizsgám, és majdnem bele is ugrottam.

Hatos voltam.

dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17%
Rengeteg cég keres targoncást, ahol csak sima nappalos műszak van. Lakatos üzemek például. Nyilván a sima nappalos műszakban a pénz is soványabb.
dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért targoncást választom mert ez van csak a környéken minden féle tanfolyamra lehet menni.De ha csak ebben keresnek embert sokra nem mennék másal.
dec. 9. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!