Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem engem léptettek elő,...

Nem engem léptettek elő, pedig sokkal jobban teljesítettem. Hogyan dolgozzam fel? Munkahely váltás szükséges?

Figyelt kérdés

A cégnél megüresedett egy pozíció, amire ketten vagyunk alkalmasak a kollégámmal. Én úgy gondoltam, hogy sokkal esélyesebb vagyok a feljebb jutásra, mert sokkal régebben dolgozom itt, hatékonyabban, precízebben csinálom a munkámat, fiatalabb vagyok. Tegnap bejött a főnök és közölte, hogy a kollégám kerül abba a pozícióba. Gondolkodtam rajta egész nap és hát kiderült, hogy ő sokkal több mindenkivel jóba van fentebb, mint én. Bár pletyka, de aki feljebb vitte, vagy aki elintézte, elvileg le is feküdt vele. Az önbizalma tegnap egy pillanat alatt összetört, mikor hazaértem csak sírni tudtam, mert nagyon keményen dolgoztam azért, hogy feljebb menjek. Nagyot csalódtam a munkahelyen az emberekben és teljesen megundorodtam az egész cégtől. Ma is beszéltem egyik kollégával, hogy szerinte van amiben bármibe is jobb nálam az az ember, aki feljebb megy? Mondta, hogy egy indokot se tudna mondani. Tegnap este egész nap magamba kerestem a hibát, hogy vajon én rontottam el valamit? Vagy a személyiségemmek van valami gond? Annyira megharagudtam a lz egész cégre, hogy legszívesebben ott hagynám az egészet. Ti mit gondoltok? Érdemes lenne felmondani? Vagy érdemes beletörődni és majd lenyugszom valamikor?

A válaszokat előre is köszönöm.


dec. 9. 12:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Az igazság az, hogy a teljesítmény csak egy része a promóciónak, a másik része a láthatóság a cégen belül és az emberek megismerése, ez kb minden helyre igaz.


Én nem foglalkoznék a pletykákkal mert a te helyzeteden nem változtat. Ha nem vagy megelégedve akkor tovább kell lépni

dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én is jó viszonyt ápolok a kollegákkal, vezetőséggel, de mondjuk nem írok rá munkaidőn kívül hogy mi a helzyet, stb. Egyszerűen belőlem hiányzik teljes mértékben az, hogy felfelé jópfoizzak, nyaljak.
dec. 9. 13:04
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

Hogy igaz-e az, hogy lefeküdt-e valakivel... Nem vagyok biztos, honnan derülne ki? Látta valaki? Az érintettek nyilván nem kotyogják ki, szóval ez valószínűleg csak rosszindulatú pletyka. Persze az lehet, hogy kinézik belőle, hogy kapható ilyesmire, és lehet, hogy valóban, és az is lehet, hogy tényleg ez van a dologban. Te ezt bevállalnád?


Másfelől meg lehet, hogy olyan dolgok vannak a háttérben, hogy róla tudják, hogy nem akar gyereket, vagy már túl van ezen, nálad meg ebben nem biztosak, és azért az lehet egy érvágás, ha hosszabb időre nélkülözni kell a magasabb beosztású munkatársat.


Továbbá nem kell ezt nagyon túlgondolni, hogy te lennél a hibás, miben vagy rosszabb a másiknál: tudomásul kell venni, hogy az emberek hozhatnak hibás döntéseket, ill. hogy az élet nem mindig igazságos. Na meg lehet, hogy ő jól tud manipulálni, te meg nem annyira.

dec. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát elég köztudott cégen belül, látszik, amikor beszélgetnek, meg sokszor volt, hogy ketten lementek olyan helyre a munkahelyen, ahol semmi keresnivalójuk, eltűntek egy órára, stb. Nem egyszer fordult elő. Én ilyenekre nem lennék képes és férfi vagyok, szóval a gyerekvállalás nem hátrány részemről.
dec. 9. 13:51
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
Hát akkor megvan az ok: ő tud valami olyasmit is tenni, amit te nem.
dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Én teljes mértékben megértem az érzéseidet. Tényleg undorító az ilyen... ha lehet, hagyd ott a p¡csába őket.
dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem ez a helyzet, de nekem volt egy kolleganőm, olyan tapló de ribi volt, hogy neki a főnök mindent elnézett, míg mást ezerszer kisebb dologért lecseszett. persze, hogy nem esett jól. De mint írtam, az élet igazságtalan.

Attól, hogy rágódsz rajta, még nem lesz neked jobb. Döntsd el, hogy elfogadod a helyzetet, és akkor lépj túl rajta, vagy keress másik munkát.


Harmadik opció, hogy azt mondod, hogy mivel ők nem értékelik a lojalitást, a kitartást, stb. akkor te se erőlteted meg magad annyira.

dec. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ha dugja valaki, akkor nincs miről beszélni. Másik helyet kell keresni, függetlenül az előléptetéstől. Ellenben pletykálkodni sem kellene.

Viszont ha elvileg pártatlan döntés született, akkor önvizsgálat. Csak te gondolod, hogy te vagy a jobb, vagy erről tud más is?

És a bónusz: Hogyan történt a kiválasztás? Meg volt hirdetve (legalább házon belül a pozíció), tudattad valamilyen formában a feletteseiddel, hogy szívesen elvállalnád?

dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%
#8 nehogy már ő legyen a sz ar ember
dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#9: Mondtam én, hogy ő lenne a sz/r ember?


#8

dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!