Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szándékosan nem utalja el...

Szándékosan nem utalja el időben a fizetésünket a munkáltató, mit tehet ilyenkor a munkavállaló?

Figyelt kérdés

Munkaszerződésben minden új hónap 10. napja a fizetési határidő.


Egyre többször fordul elő, 11,12- én kapjuk a pénzt meg késő este.



Volt kolléganőmnek rendszerint fel kellett hívnia telefonon a főnökasszonyt, hogy be kell fizetnie a számlákat... úgyhogy utaljon, ilyenkor azt a választ kapta, hogy annyi dolga volt elfelejtette.



dec. 10. 12:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk olyankor van ilyen, ha a könyvelő nem bérszámfejt. Sajna ez tényleg az emberen múlik.
dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Másnap nem mész be dolgozni. Annyi dolgod lesz, hogy elfelejtetted.
dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Határidő után szólok, egy nappal rá megjelenek munkahelyen de nem dolgozok, harmadnap hívom az ügyvédem aki a fizum mellett a saját munkadíját is behajtja.
dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
12%
ünnepnak es hetvege is közbe jöhet. nalunk sokszor ez a helyzet. de nehogy ar 4 napon muljon hogy nincs penzed...ha ennyire le nullazod magad akkor ott mashol van a gond...nem? :-/
dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint ünnepnap nem jöhet szóba.

10 napra max 4 ünnepnap eshet. Ezek nem a semmiből jönnek.

A törvény szerint ekkor az aktuális mnb kamat alapján köteles kamatot fizetni rá.

Ez a törvény.

dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Aha, és a késedelmi kamatot is kifizeti az édeskedves főnökasszony? Mert a rezsi befizetés határideje ha jól tudom minden hónap 10-e.
dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha a fizetesnap hetvegere vagy unnepnapra esik, akkor az elotte levo utolso munkanapon kell kifizetni.

Ugy fest, h likviditasi gondok lehetnek. Nem lehet mindig a feledekenysegre fogni.

dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Párom sem kapta még meg a teljes fizetését, pedig neki is 10 van a szerződésben. Hajlamosak erre sajnos. Mindig cseszegetem, hogy szóljon már nekik, hol a pénz.
dec. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Justinianus ***** válasza:
88%

Tizedike a HATÁRIDŐ, azon mit nem értesz, te zseni?

Én éppen ezért kaptam meg pénteken.

Az elmúlt 20 évben még nem merte megtenni a munkáltató, hogy nem utalt volna határidőben, mert ráborítottuk volna az asztalt.

dec. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tehetsz panaszt mert 10-e után utalnak. Teljesen igazad van. Viszont ne csodálkozz ha téged épít le először a cég.
dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!