Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nálunk a munkaidőt negyedórás...

Nálunk a munkaidőt negyedórás taktusokban szamolják el. Tehát ha 7-re érek be és 7:01-kor jelentkezek be mint munkavállaló, akkor negyed órát levonnak. Jogos ez?

Figyelt kérdés

Igazsagtalannak érzem, mert nagyon sok idő veszik el így.

A munkaidő elszamolására van valamilyen jogszabály? Egyébként törzsidő van, azaz 9:00- ig kell beérni a munkahelyre.



2023. okt. 30. 05:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Igen, teljesen szabályos.

Érj be 6:59-re vagy 7:14-re.

2023. okt. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Instant kilépnék olyan helyről, ahol ha évi 1-2 alkalommal 1 perccel később érek oda, akkor levon bármit is.
2023. okt. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem fair úgy szól a munka törvény hogy ha a munka 7:00-kor kezdődik akkor 7:00-ra teljesen készen kell lenned mindennel tehát ha iroda akkor gép bekapcsolva programok elindítva te pedig ott vagy munkára készen. Ha egy órát vontak volna le az nem lenne fair 15 perc simán
2023. okt. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom, a szerződésben ez is szerepel, azt pedig aláírtad.
2023. okt. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Ha törzsidő van, mit tudnak levonni? Akkor 3 helyett 3.15-kor mehetsz haza, nem? De egyébként nincs benne semmi szabálytalan.

Amúgy mint nótórius késő, nekem ez a rendszer a halálom lenne, 4 éve már olyan helyen dolgozom, ahol tényleg rugalmas a kezdés, azaz hajnali 4 és 10 között akkor kezdek, amikor akarok, és onnantól pont 8 óra múlva felállhatok.

2023. okt. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a negyed óra teljesen fair. Nem tudom, mekkora összegről van szó, de gondolom nem emiatt omlik össze a családi büdzsé, azt viszont pont elérik vele, hogy rendszeresen ne érje meg késni. Én egyébként még a fél vagy egy órát sem sokallom annyira, ha tényleg nem csinál belőle rendszert az ember, akkor havi 1-2x az csak bosszúság. Amúgy az nem opció, hogy olyankor tovább maradsz, hogy pénzednél legyél?

Nálunk (nem versenyszféra 🙃) olyan volt, hogy ha valaki késett (akár 2 percet is), akkor azt hazaküldték szabira, na azt tartom durvának. De ez is csak akkor volt, ha semmit nem tudtak az illetőről, ha jelezte a vezetőnek, hogy késni fog, akkor az nem volt probléma.

2023. okt. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Sosem értettem a notórius későket. Ha nem vis major eset van, miért nem lehet időben odaérni egy munkahelyre?
2023. okt. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem jogos. Viszont én munkavállalóként biztos nem kezdenék így 7:01-kor. Innék egy kávét vagy valami, ha pont úgy érek be. És hát kijelentkezéskor sem 15:59-kor blokkolnék, hanem azért várnék vele egy percet. (És pont az ilyen trükkök miatt érzem jogosnak amúgy a negyedórára "kerekítést".)
2023. okt. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező!

Ha artériás vérzéssel fekszel a padlón, akkor mit szólnál ha a mentő 1 percet késne?

Nem értem hogy miért nem tudsz pontosan 7:00-kor blokkolni.

2023. okt. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%
#9 hogy mersz ilyet mondani, hogy érjen be időben? Ekkora hülyeséget, hogy pontosan kell egy munkahelyen blokkolni. Szégyelld magad. #7 te is! :))
2023. okt. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!