Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen kompetánciák kellenek...

Milyen kompetánciák kellenek ahhoz, hogy valaki rendőr legyen?

Figyelt kérdés

dec. 11. 23:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A tesi órákon is részt kell venni?
dec. 11. 23:31
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Barátod a rendőrtiszt képző honlapja.
dec. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Lenyeg,h buta legyel
dec. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy mi szeretnél lenni...

Pont most néztem, hogy a járőrképző tanfolyam mindennel együtt 10 hónap. Tiszteket alapesetben a NKE képez, az azért más tészta.

Viszont fizikai, eü és pszichológiai vizsgálat mindenkinek van, csak a gyakoriságuk változhat (függ pl. a kortól).

dec. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

- Rendőr bácsi, rendőr bácsi! Hogy lehetek én is rendőr?

- Hülyegyerek, hány osztályod van?

- Három!

- Szálljon be főnök!


Plusz mostanában előny, ha nyüzüge, vasággyal 25 kilós, 120 centi mély gyerek vagy. Életveszélyes a bűnözőkre nézve, mert halálra röhögik magukat, ha meglátnak. Előny, ha nem tudsz futni 3 métert, a fekvátámaszra azt hiszed, hogy dísznövény, és fel vagy mentve tesiből.

dec. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 Tök mindegy, manapság már amúgy sem divat a keménybűnözők után koslatni, a rendőrök munkája legtöbb helyen kimerül a bukósisak és/vagy láthatósági mellény nélkül bringázók, rossz helyen parkolók, fényes nappal felkapcsolt fényszóró nélkül vezetők bizerálásában, na meg a bokorból trafizásban. Betörök, drogdílerek, késes cigányok, stricik? Ugyan kérem! Felnyomsz valakit aki betört a portádra, téged vesznek elő hátrányos megkülönböztetésért. Meg aztán, a kormány lévén a maffiózás is államosítva van, nincs itt semmi látnivaló. A tolókocsis vénasszonyok meg 30 kilós nők fenyítésére meg jó a 120 centis nyüzüge rendőr is.
dec. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

Ne akarj rendőr lenni. Szar fizu, szar meló.

Az első pár évben a régebben ott lévők cseszegetnek, csicskáztatnak. Télen nyáron járőrözés, csak télen van mikor a skodában 2 hónapig nincs fűtés de nem érdekli őket, annyit mondanak rá, hogy öltözz fel jobban. Ha ki kell menni valami cigánytelepre akkor nincs jogod vissza ütni annak aki neked megy. Ha neadj Isten rád lőnek, vagy életveszélyes helyzetbe kerülsz akkor a fegyveredet akkor sem használhatod, be kell wokotokin jelentkzni, segitséget kérni és majd talán engedélyt adnak arra hogy vissza lőj. Nincs ünnepnapod, karácsonyod, szilvesztered, plusz nem mehetsz el pl nyaralni 4 napra mert ha valaki beteg vagy nincs kedve dolgozni akor az újoncot rángatják be kötelezőképpen. Kapsz egy csekk füzetet és megmondják, hogy napi minimum hány büntetést kell kiosztanod és legalább milyen összegben. Ha valahol balhé van akkor nem kérik a beleegyezésed hanem felparancsolnak a kisbuszba és visznek az ország azon részébe ahol éppen "szükség" van rád. Egy marha a parlamentben aztmondja, hogy veszélyhelyzet van az országban és fél évig évig fel sem mondhatsz. Kezdésnek aláiratnak veled 2 év munkaviszonyt és ha hamarabb eljönnél akkor kifizettetnek veled kb 1milla tandijat. Szépen hangzik, hogy véded a törvényt mint rendőr, alkapod a rosszakat, megbünteted a szabályszegőket és még meg is fizetnek de ez csak a reklám. A valóságban egy trafipaxozó csicsája leszel a rendszernek és még meg semfizetnek rendesen. Van csomó rendőr ismerősöm. 1 ott van a szervnél kb 10 éve, nem mond fel mert a hivatásnak él (ritka). 2 ott van még mert egyik jövőre, másik 2 év múlva megy nyugdijba. Az elmúlt 6 évben 5 ismerősöm lett rendőr, ebből 4 már ott is hagyta őket. Ne akarj rendőr lenni, válassz egy rendes szakmát ahol megfizetnek és ami fontosabb meg is becsülnek.

dec. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Huu akkor én jó lennék rendőrnek.


187 cm vagyok mellé csak 71kg.. tipikus nyüzüge.


Emellett ha futnom kell teljes erőből 100 métert akkor elsötétül minden és torkomban ver a szívem.


Emellett rasszista is vagyok és suliban is csak kettes voltam anno meg folyton zavartam az órákat. Amit lehetett azt mindig ellógtam.


Ja meg szeretek másra mutogatni és szeretem ha valakivel kicseszhetek.



Felvételt nyertem? Mit gondoltok?

dec. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne akarj rendőr lenni. Szar a fizetés, és nincs hétvégéd, ünneped, semmid. Semmibe vesznek, és hülyének néznek. A rendszer csicskája leszel, és mindenki rajtad fog röhögni. Nekem volt ismerősöm, aki felszerelt hogy,,Na majd ő megmutatja, a fizuja 400-500 ezer lesz", aztán jól kiosztották egy full roma településre és azóta is jól tépi a haját. A fizetése meg épphogy elég éhen halni.

Talán picit jobb, ha az egyetemet végzed el, de a nyomozókra is rásòznak 100-120 ügyet, és jól szívhatsz. Rendőr akit ismerek neki is 120 körüli ügye van, ami miatt már szarik az egészre, és nem csinál semmit kb. Mindent felfüggeszt, és ennyi. Nincs már normális nyomozás, mindent eltusolnak azzal, hogy ,,bizonyíték hiányában felfüggesztettük az eljárást". Ha ismert a tettes akkor is olyan rém lassú minden pont a fentebb említett okok miatt, hogy addigra 5000-szer megpattan az elkövető. Nekem is van most rendőrségi ügyem. Konkrétan megkárosítottak több millióval, és a tettest is ismerem, és bizonyítékaim is vannak. Mindent bemutattam, de hónapokòta semmi nem történik. Lehet már a tettes az országban sincs.

Ja, és magasabb beosztásban is szo patni fognak az elején. Egy szóval szar. Egy határvadász ismerősöm van, ő rendőr volt, úgy szerelt át hvadásznak, és azt mondta hogy az sokkal jobb, mint a rendes rendőrség. Nyugodtabb, ott nem muszáj menned semerre, ha nem írod alá a papírokat, amíg nem lát a kamera azt csinálsz amit akarsz, stb. Nyílván viszont nem a röszkei határra kell menni, mert ott kb megölnek. Feltétel a 8 általános, de azért azzal ritkán vesznek fel, a fizikai egy vicc/hvadász ismerősöm mesélte, hogy konkrétan mindenkit átrugdosnak, mert egymásnak számolnak, stb/, az eü meg annyi, hogy ha van 4 végtagod, akkor felvágott véve. Ennyire komoly a magyar rendőrség. De szerintem engedd el, és menj inkább értelmes egyetemre vagy tanulj valami szép szakmát, amivel sokat lehet keresni. Manapság pár hónapos tanfolyamokkal is elég jól lehet keresni. Nekem van gépkezelő vizsgám, 2 hónap volt letenni, és most hívtak benne dolgozni, 500 nettót kínálnak. Most is szakmunkás vagyok egyetem mellett, és most is 500 felett keresek, csak több munkával, mintha pl gépkezelő lennék. És kényelmes meló, mert nyáron klimatizált a munkagép, télen meg van benne fűtés. Rendőrként meg fagyoskodhatsz a szar egyenruhádban, amit adnak, mert abban kb kifagy a beled.

Ha annyira érdekel a hivatásos élet, akkor menj el inkább az ÖKSZ-re, az félév, de lehet maradni egy évet is.

dec. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha csak sima közrendőr, akkor 2 kéz, 2 láb, min 80IQ. Bár az utóbbi nem biztos, h követelmény.

Olyan hiány van az állományban, h gyakorlatilag bárkit felvesznek.

dec. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!