Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen lehetőségeim lennének...

Milyen lehetőségeim lennének Magyarországon?

Figyelt kérdés

10 éve kiköltöztünk a családdal külföldre, amikor még gyerek voltam. Mindig is honvágyam volt, sosem szerettem igazán itt lenni, sosem voltam igazán boldog. Most már felnőttem, így szeretnék hazaköltözni. El tudnék valahol helyezkedni, ahol kapnék annyi fizetést, hogy saját magamat eltartsam? Albérletet is fizetnem kellene.

Gimnáziumi érettségivel rendelkezem.



dec. 13. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Valamelyik akkugyárban biztos el tudsz helyezkedni. Várnak szeretettel.
dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Bárhol is vagy, jobban jársz, ha ott maradsz. A honvágy egy szentimentális érzés, amit le lehet küzdeni. Gondolkozz racionálisan, képezd magad, és ott alapozd meg a jövődet, ahol vannak lehetőségeid. Itt egy gimnáziumi érettségivel nem vár rád jobb annál, amit az első válaszoló írt.
dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Őszintén?


A legsz**arabb országok közt vagyunk, kb. minden téren.


Én azt mondom, hogy akinek külföldön sikerült berendezkednie kialakítania egy életet, pláne te már 10 éve.


Meg se próbáljon hazajönni.

dec. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Maradj külföldön. Jobban jársz. Hidd el.
dec. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Kezdj el egy magyar egyetemet vagy egy szakmát Magyarországon, ezzel, az idegennyelv-tudásoddal, meg azzal hogy láttál már világot, lesznek lehetőségeid.

Ha meg sem próbálod itthon, sose tudod meg, jó lett volna-e itthon. Arra viszont figyelj, hogy nem az itt vagy ott lakás teszu boldoggá az embert, hanem hogy mennyi munkát tesz az adott helyen való létbe.

Én országon belül játszom ezt, immár többedik alkalommal, és egyre inkább ez a tanulság.

Én is túl estem azokon a fázisokon amikon az itteni huhogók, "ebben a városban nincsenek lehetőségek" és hasonlók, aztán most mégis itt vagyok.

Arra is figyelj hogy jó közegbe kerülj, ezt pedig a rokonaimon látom, hazajönnek, és vagy csak a rokonokkal lógnak, vagy az első útjukba kerülő zűrös társasággal. Aztán csodálkoznak hogy nem jutnak semmire, mennek is haza a rideg, távoli, unalmas külföldre. Marad a honvágy...

Munka, munka, munka, ez a kulcs. A szerelemből se lesz jó kapcsolat, ha nem tesz az ember munkát bele :)

dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Még annyit, hogy máris sokkal jobban állsz mint azoknak a többsege akik itthon nem találták meg a számitásaikat. Élj vele okosan.
dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Hát gimnáziumi érettsêgi az nem sok, de nyilván ha szeretsz dolgozni vannak lehetőségek, nem úgy fogsz élni mint nyugaton de azért valami van.
dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Figyi, én kétdiplomás vagyok, 5 nyelven beszélek, megjártam már külföldet és ugyanazért jöttem haza, amiért te is szeretnél. Sosem voltam kint boldog. Hiába nyitottam az emberek felé, volt jól fizető munkám meg ilyenek, én végig hazavágytam és már nem is mennék el itthonról soha. Nem rossz ország Magyarország, itt is jól meg lehet élni és egyedül itt vagy igazán otthon a nagyvilágban, itt van a családod (legalábbis nekem), a barátok, az emlékek, itt beszélhetek az anyanyelvemen…nekem nem ér annyit a pluszpénz, hogy ezt megint eldobjam, szóval én teljesen megértelek.


Viszont egy sima érettségivel se itt, se külföldön nem lesz arany életed, valami szakmát vagy diplomát mindenképp kéne még szerezned. Igaz ha van idegennyelvtudásod, akkor még irodai munkákra is simán felvehetnek, sok helyen nem várják el a diplomát pl. ügyintéző pozikra vagy asszisztensnek.

dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek és köszönöm! :)
dec. 13. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!