Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjak fel?

Hogyan mondjak fel?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyok az első munkahelyemen.Egy hónap próbaidő utàn határozatlan idejű szerződésem lett.Egy kisboltban vagyok "árufeltöltő" havi 145 órában papíron,ami a valóságban 190 óra is szokott lenni.A lejárt termékeket mindig nekünk,alkalmazottaknak kell megvennünk,nehogy veszteséges legyen.Ebben a hónapban már 50 ezret hagytam ott...

Beadtam a felmondásomat,de nem fogadja el a tulaj.Azt mondta maradnom kell Január végéig,mert ha nem,akkor valami fegyelmit intéz nekem.A munkaszerződésben viszont benne van,hogy a Munka Törvénykönyve szerint kell felmondanom,mert ha nem,akkor ő kártérítést kér.Szerintem pont ezt akarja,mert azt mondja nem kell papír,majd ő intézi...

Nem tudom mit csináljak,hiába adtam oda neki màr 2x is a felmondást (hivatalos szöveg,ahogy kell),egyszerűen visszaadja és elutasìtja.Nem akarok 45 napot dolgozni ott már.


dec. 15. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Hatarozatlan idore vett fel akkor beadod a felmondasodat es viszlat tobbet be se mesz

Ha fenyeget elkuldod a jo k**va anyjába


Szivesen

dec. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elküldöd neki ajánlott levélben, hogy nyoma maradjon, hogy átvette ill. e-mailben is.
dec. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj tappenzre

Mar ha egyaltalan be vagy jelentve

Ha nem vagy bejelentve szolj a NAV-nak hogy feketen dolgoztat

dec. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom van felmondási idő, azt akarja ledolgoztatni.
dec. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Azt mindenképp megteheted, hogy:

1. Nem túlórázol

2. Nem veszed meg a lejárt árut

dec. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A felmondási idő 30 nap.December 14-én lett beadva,tehát az semmiképp nem lehet január 31.
dec. 15. 08:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Tértivevényes levélben küldd el.
dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Menj tappenzre es szard le a fejét, lefogadom valami valami vallakozo g***i aki csak aztba*ssza a dolozokat

Olyan nincs hogy meg kell vennetek a lejart temékeket

Venné meg a f**om

Rohadjon rá az osszes

dec. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,vállalkozó. És az a szomorú, hogy gyermekkori ismerős is...nem gondoltam volna ezt róla soha.
dec. 15. 10:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy "nem fogadja el", gondolom azért akarja csak hónap végén elfogadni, hogy a januárt még végig kell dolgozd a felmondási idő miatt. 6-os: ha 30 napos a felmondási időd, akkor jan. 14-én szűnik meg a munkaviszonyod. Arra kötelezhet, hogy dolgozd le a felmondási időd. Túlórát felejtsd el, lejárt terméket ne vedd meg (nem is minősítem ezeket). NAV-nál/TB-nél ellenőrizd, hogy be vagy-e jelentve. Tértivevényesen add fel ma (a felmondáson gondolom ott van a dec. 14-i dátum). Majd még jót harcolhatsz a papírjaidért. Nem szoktak ilyesmit ajánlani, de az eddigi viselkedése alapján kiíratnám magam betegszabira az év utolsó két hetére, addig meg jan. 2-től 14-ig meg a minimális erőfeszítéssel dolgoznék. :-(
dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!