Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » KB hány önéletrajzot kell...

KB hány önéletrajzot kell kiküldenie egy friss diplomásnak, hogy állást kapjon?

Figyelt kérdés
Bölcsészkaron végeztem, sokra nem megyek vele.
dec. 15. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Attól függően hogy hova küldöd 1-+végtelen darabot. Takarításra, szalagmunkára, gyorsétterembe hamar felvesznek.
dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
minimum 1-et.
dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát attól függ, hova pályázol vele. Ha tudtad, hogy nem sokra mész vele, hogyhogy ezt végezted el?
dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Amit akartam ahhoz nem volt elég pontom. Valamire bökni kellett.


Céghez mennék, tartalomszerkesztőnek például. Kontrollernek. Ilyesmik érdekelnek.

dec. 15. 20:52
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Kontrollernek közgazdász, pénzügyi számviteli végzettség kell.
dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

1 minimum

Keress admin pozíciókat. A diploma semmire se elég, valami tapasztalat kell. Én is admin voltam 3 évig, utána már kaptam komoly pozíciókat.

dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

10-15 ezret! Nem olyan sok az - a munkáltatók szerint!

Egyébként is: benned van a hiba, mert 20+ évesen nincs még 80 év munkatapasztalatod, van bérigényed és még kezdeni is szeretnél magaddal valamit a jelenlegi életedben! :DDD

dec. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző munkahelyemen voltak bölcsész végzettséggel tartalomszerkesztők, social mediával foglalkozók.
dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nem volt elég pontod és bökni kellett valamire??

Egy év kimarad, addig vagy dolgozni mész, vagy szakmát tanulsz, vagy javítasz a pontodon és 1-2 évvel később újrapróbálkozol. Vagy egyetemre csak 20 éves kor alatt szabad jelentkezni?


A kérdésre más sokan írtak választ, nem is tudok azzal újat mondani. Ne vedd sértésnek, de eszed nem sok van, ami eddig kiderült rólad.

dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan 100-at. Én ennyit küldtem kb tavaly (még végzősként kerestem gyakornoki pozíciót másfél év tapasztalattal)

Most friss diplomásként keresem az első teljes állásom. Eddig 12 helyre küldtem be pályázatot és jelenleg 2 helyen vagyok utolsó körös interjú fázisban és plusz egy ajánlatot fixen kapok (a gyakornoki helyemtől). Viszont nekem nem bölcsész diplomám van, ott nem tudom mi a helyzet.


Miért vagy friss diplomásként pályakezdő? Tudsz bármi extrát beleírni az életrajzodba?

Bár én frissdiplomás vagyok, pályakezdőnek nem mondanám magam. A 3 év BSc alatt 2-t végiggyakornokoskodtam, kutattam, cikket írtam, OTDK-ztam, nyelveket tanultam, voltam külföldön is tapasztalatot szerezni, konferenciákra jártam, szakkollégiumi tag voltam, gyakvez is voltam stb. Ezek mind számíthatnak. Szerintem gond az, ha valaki friss diplomával nem tud semmit felmutatni. Legalább valami önkénteskedést vagy hobbi projektet tudj mutatni ami kicsit szakmába vág. Máris felfigyelnek rád a sok jelentkező közt.

dec. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!