Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi ez a sok átveréses ausztria...

Mi ez a sok átveréses ausztriai munka sztori?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam,hogy így meg úgy átverték,szerződés jobbra-balra,nem fizették ki.

Azon filozofáltam,hogy az osztrákok ennyire utálják-e a magyar munkavállalókat...

Vagy ezt csak magyarok csináljak kint magyarokkal...

Vagy mindkettő...

Ugyanis egy ismerősöm szerint az osztrákok nagyon lenézik a magyarokat.

Lusták,lopnak,stb.

Ez mind hallomás.

A valóság érdekelne.

Tehát a különbség aközött hogy X sírva hívja fel a szüleit,hogy vonatjegyre adjanak pénzt vagy normális munkáltatót talál.

Illetve millió pozitív történetet is hallani persze.


dec. 23. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Engem is átvertek


Egy Grazi üzembe hívtak, kiderült hogy a helyén egy gazzal benőtt gyártelep volt

dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondanám, hogy az osztrákok lenézik a magyarokat, de a rossz tapasztalatuk megvan. És őszintén, meg tudom érteni őket.

Egyébként sokakat átvernek, de erről az esetek nagy részében nem az osztrákok tehetnek, hanem a közvetítők. Illetve sokan átverésnek élnek meg olyan dolgokat, amik teljesen normálisak, csak pl nyelvtudás nélkül aláírnak szerződést, aztán meglepődnek, mikor betartatják a szerződésben leírtakat... (láttam ilyet).

Általában azok mennek haza kummogni, hogy kint is szr, akik magyarként másik magyarba csimpaszkodva próbált kint boldogulni, és valaki "a busz elé lökte": akár kolléga, akár magyar közvetítő, akár magyar munkaadó.

Egyébként én kétszer dolgoztam Ausztriában rövidebb ideig, és azt aláírom, hogy az osztrákok egy része megszokta az olcsó, könnyen beszerezhető munkaerőt, amit a magyarok (is) jelentenek. Akadnak helyek, ahol rá is mennek erre, borzasztóak a munkakörülmények. Olyanokat vesznek fel direkt, akik alig beszélik a nyelvet, hiszen azok nem fognak 2 nap után lelépni.

Aki talpraesett és beszél nyelveket, azt nem lehet csak így átverni.

dec. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Az osztrákok nem utálják a magyarokat, de erös fenntartásaik vannak vekül szemben, méghozzá jogosan, a legtöbb, aki odamegy, nem feltétlen a mutogatni való társaság, rengeteg, aki nem becsületesen akar dolgozni, és ezek eléggé lerontották a magyaron renoméját.

Másrészt rengeteg magyar (vagy más kelet-európai) társaság ráállt a nyelvet nem tudó, ostoba emberek foglalkoztatására, akiket egyszerü átverni, mert azt sem tudják, mit írnak alá, másrészt meg minden mesét elhisznek.


Meg vannak a normális munkáltatók, munkahelyek, de azoknak igényei is vannak a munkavállalókkal szemben - nyevtudás, szakma, alkalmazkodóképesség, becsületesség -, ezek a sikersztorik, csak ezek általában nem hírértéküek, ezért nem igazán terjednek mindenfelé.

Aki hajlandó rendesen megtanulni a nyelvet, van valami használható végzettsége, rendesen akar dolgozni, nincsenek irreális igényei, megpróbál beilleszkedni az ottani szokásrendbe, azoknak nem gond normális munkát találni.

dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kiközvetítők fejvadászok kerülendők , pályázattal vagy ott helyszini kereséssel nyelvtudassal mar ki lehet pár jó helyet fogni . A gyári éjszakázás tömegszállás fhos . A szezonális melók is lehetnek csapdák . Csomagszállito buszsofőr kukagépsofőr postás az kell nemetbe osztrákba is mert feszitett meló. Feketemeló kerülendő, sok fiatal és reményvesztett kiszabadul és a hianyosságok vagy nagy elvárás csalódást okoz . Bugázni trógerek és aljanépek kezdenek meg akik így álnak bosszút valamiért . Facebook ausztriai magyarok segít. A kamu közvetitő azzal nyit hogy bekér online minden adatot es komoly eurokat kér a közvetitesért és a céges busz fuvarért ami Népligetből vagy Hősök teréről indul külföldre ami sosem fog ....
dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az osztrák ver át, hanem a magyar.


A legnagyobb probléma, hogy 2023-ban nem hogy még mindig, hanem egyre többen vannak azok, akik elhiszik azt, hogy lehet német nyelvtudás nélkül egy idegen országban élni és dolgozni. NEM lehet. Sírás lesz a vége.


Hirdetésben ígér fűt-fát a magyar, sokszor azt is, hogy nem kell nyelvtudás, mert a Jucika beszéli a nyelvet, de a Jucika nem fog melletted állni 8-10 órát, az osztrákok pedig (teljesen jogosan) harapnak ha valaki nem érti amit pofáznak. Ezt 1-2 alkalommal el lehet játszani és türelmesek is lesznek, de harmadjára ugrani fognak rá. Téged is lekarmolna az ideg ha stressz van napközben, aztán egy ukrán nézne rád mint valami fogyatékos, mert nem érti mit magyarázol.


Ha viszont van egy alap nyelvtudás (és nem kell C1 szint), akkor konkrétan nem kell semmiféle magyar főnök/kolléga/ismerős, mert tudsz állásra jelentkezni, fel tudod hívni őket, el tudsz menni, megérted amit aláírsz, stb.


Ha nem fizetnek ki, el tudsz ballagni az AK-hoz, de ezt is csak akkor tudod megtenni, ha beszéled a nyelvet...


Az átverések alapja mindig a nyelvtudás hiánya.


Ez pedig nem az első szint, hanem a nulladik. NE menj ki dolgozni olyan országba, ahol nem beszéled a célország nyelvét.


13 éve élek Ausztriában, beszélek németül és angolul is. Ha bárki azt mondaná hogy menjek ki Franciaországba mert jó melóhelyet tud jó fizetéssel, biztosan nemet mondanék, akkor is ha azt mondják (hazudják) hogy elég az angol, mert TUDOM hogy ez kamu. Nem beszélek franciául, nem megyek Franciaországba dolgozni, akkor sem ha a fizetés meg amúgy a munkakörülmények mesések lennének. Franciaországot behelyettesítheted bármivel.


Nincs szükség semmiféle magyar közvetítőre. Annyi munka van, hogy ihaj (pont ma mondta reggel az osztrák rádió, hogy 70.000 külföldire van még szükségük..), annyi kell csupán, hogy fel tudd hívni őket, el tudd mondani hogy ki vagy, mit dolgoztál eddig, meg fel tudd tenni azokat a kérdéseket amik számodra relevánsak. Ehhez pedig nyelvtudás KELL.

dec. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem az osztrák ver át, hanem a magyar."


+1


Engem osztrák, de még a török, spanyol munkáltatóm sem vert át soha Ausztriában.

Egyedül a magyar. Nettó fizum egy részét nem adtam oda, elmentem az AB-hez, rögtön kitiltották Ausztriából, sajnos a pénzemet azóta sem kaptam meg.

dec. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiket írsz azók általában internetes csalások, a többség mögöt magyarok vannak. Az osztrák csaló a pénzesebb osztrákokat probálja átverni.
dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak azt lehet átverni aki el sem olvassa mit ír alá.
dec. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
A csalasok nagy reszeben sosefognak semmit alairni.
dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!