Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A vizsgadrukkot èrzem az...

A vizsgadrukkot èrzem az életben is, hogyan lehet ettől megszabadulni?

Figyelt kérdés

Pl erettségi elott is ahogy fél szprong az ember vagy fősulin a vizsgák elott, mert nem csak az miatt félsz hogy nem sikerul hanem az is rátesz ha mindenkinek sikerul csak neked nem, mekkora égés és szánalom lenne a többi szemében.

Lázadan vértizzadva is de meglett a diploma is, de ez a görcsös érzés gyakorta rámtör az életben is, pl olyanoktol hogy reggel készülök a munkába pláne most vannak nálunk éves zárások es mindig van vmi hogy újra es újra bizonyítanom kell hogy megtudom csinálni(naprakészen képben lenni a változásokkal a technikai részekkel is, folyamatos tanulás is), vagy anyaként bizonyítani hogy a vègén ne egy sötét gyerekem legyen, de még kisebb dolgokban is pl ilyen 1 hetes szabik alatt néha az utcára se merek kimenni olyanok miatt hogy pl az egész társasházunk meg minden ismim is tudja már hogy nekem soha nincs senkim es mindig egyedul járok kelek én vagyok az örök magányos nő és ezt újra és újra "bizonyítom" nekik. Ha ismikkel beszélek is évek mulva is ha találkozunk mindig az az újság nálam hogy megint szakítottam vagy megint kihasználtak csak vagy megint csak egy két tróger udvarol aki nem kell.


És szóval van ez a belső szorongás idegfeszültség, szinte izzadok is olyankor, testi tünetes főleg. Ez miatt nororius késésben is szenvedek és gyakran "menekulok"pl munkahelyen kikéredzkedek boltba vagy kávézni is lazítani próbálom ezt a kommunista rendszert ami sok helyen van hogy 7 re bejön es este 16 ig ki se mehet hanem ül és dolgozik. A késést sokszor elnézik is.MERT amugy mindig leteszek az asztalra, az egyik legjobb munkaerő vagyok, nehezen találnának helyettem mást.


De most is tiszta idegfeszult vagyok es már 6 30 kor el kelltt volna indulnom meloba, helyette itt "remegek" rágom a körmöm, mert görcsölésem van most is.

Teljesen hasonlo érzés fizikailag a vizsgadrukkhoz.

Szinte ugyanaz.

Pszichologusok sz.rt se érnek ne is irjátok, nem érzik át se hogy mi ez.

A korzeti meg stresszoldot javasolt volna de azoktól bealszok a mellékhatása meg az hogy agresszivvá tesz. Dühöngővé. A stresszoldó!:D

Egyéb ötletek?



dec. 27. 06:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Vámos Robinak vannak nagyon jó könyvei, ami érinti a témát, érdemes elolvasni. "Nyugi má... Nyugi van!". :)
dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyakorlással.

Ha nem megy, akkor szakember

dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!