Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez mennyire volt...

Szerintetek ez mennyire volt korrekt?

Figyelt kérdés

Multinál dolgozom és tavaly novemberben meghirdettek egy egészségmegörző programot amire lehetett ötleteket beküldeni.

Egész pontosan 15 db-ot írtam össze és elküldtem a helyi szervezőknek.

Választ de még egy köszönömöt sem kaptam, mindegy, nem is ezért "segítettem".

Telt-múlt az idei év és akaratlanul is de feltűnt, hogy olyan programokat szerveznek amiket én elküldtem nekik, de igazából csak örültem neki. Ősszel találkoztam az egyik hr-essel és nem bírtam ki, rákérdeztem. Látszott, hogy zavarba jött és arról kezdett dadogni, hogy jaj igen, tök jókat írtam de ezeket más is írta nekik, ezért tűnik úgy, hogy csak az én ötleteimet valósítják meg.

Ok, elfogadtam és majdnem el is engedtem, erre decemberben nyertek valami díjat, az összes hr-es ott volt, majomkodtak meg hálálkodtak a díjátadón.

A 15 db ötletből amit beküldtem 15 db megvalósult idén illetve tart jövőre is.

Köszönömöt sem én, sem más akik "ugyanezeket" írták nem kapott.


Nyilván fa**ság most ezen pörögni, de rosszul esett.

Mit gondoltok?



dec. 27. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Mit mondtál, mennyi melód volt leszervezni a zseniális ötleteidet?
dec. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Hát általában sajnos ez mindenhol így szokott lenni, hogy alacsonyabb pozíciókban levő emberek babérjait aratják le magasabb pozíciókban lévők. Ha nem kapsz semmilyen fizetésemelést, én a helyedben céget váltanék inkább, ne osztogass meggazdagodási ötleteket ilyen cégnek.
dec. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 nem vártam, hogy hívjanak a díjátadóra, egy "köszi, hogy írtál szuper ötleteket" is elég lett volna, ha már nekik, mint szervezőknek ez nem sikerült..
dec. 27. 13:26
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
Tehát semmi. Akkor mi is ez a hiszti?
dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván nem fogják beismerni senki előtt sem bizonyíthatóan, hogy amiért ők felkarmoltak újítási díjat, az nem a saját agyszüleményük!

Ahol dolgozom, ott is úgy működik a dolog:

Van egy ötleted, amit felterjesztesz "népgazdasági hasznosításra".

a. Leugatnak, beléd fojtják a szót - "és egyébként is örülj" (ennek meg annak)!

b. Nyíltan pellengérre állítanak azon a címen, hogy nagy nyilvánosság előtt bizonyíthassák be a hozzá nem értésedet, hülyeségedet.

c. Átmegy az ötlet. Valaki lenyúlja vagy "beleül a készbe" - és vagy kap érte valamit, vagy nem, - de minden megy tovább úgy, mint ha közöd nem lett volna a megvalósított ötlethez.

Magyarország! Így (nem) szeretlek!

dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
5# külföldön is vannak ilyenek, nemcsak Magyarországon. Ha a kérdező szeretne valaki lenni, inkább alapítson egy céget és ott valósítsa meg az ötleteit, mert sajnos más aratja le a babérjait, ha nem így tesz.
dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Igen, eléggé gáz ez.

De sajnos nem tudsz mit tenni.


Szerintem sok helyen így működik.


De valóban azért meglehetett volna köszönni.

dec. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Addig örülj, amíg nem büntetnek meg az ötletedért.

Mert ez is szokás.

Attól függetlenül, hogy később megvalósítják-e.

dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Levegővétel esetén is köszönömöt vársz?
dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
Egy "köszönöm"mel se mész sokra, kértél volna inkább részesedést az ötletből jött bevételből.
dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!