Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Táppénz ledolgozás, tényleg...

Táppénz ledolgozás, tényleg így működik?

Figyelt kérdés

Táppénzen voltam 5 napot. Ebből 4 napon voltam beosztva. 41 órát dolgoztam volna összesen (2×11, 1×10 és 1×9 órát) ezeken a napokon. Most viszont be lettem rendelve kétszer is, mondván dolgozzam le a fennmaradó órákat, hisz a táppénz 8 órárar szól.

Én eddig 8 órás munkarendben dolgoztam, szóval nekem ez új. Ilyenkor tényleg ez a bevett dolog? Illetve akkor ez alapján 9 órát kellene ledolgoznom, ugye?



#táppénz #szabály #munka #Le kell dolgozni
jan. 2. 11:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

10

Na igen... A rabszolgatörvény óta legális - csak nem morális.

A táppénz alacsonyabb, mint a bér és nem is a munkáltatót terheli (15 napon túl/év) - szóval én biztos nem dolgoznám le azt a munkaidőt, amit nem poénból, hanem betegség(!) miatt nem dolgoztam le. A munkaidőkeret pedig talán addig volt tisztességes, amíg mondjuk 4-6 hétre szólt és nem akár egy évre. Ami vicc, mert egy évre a Kollektív Szerződés alapján lehet megnyújtani, ami éppen a dolgozó érdekeit hivatott rögzíteni...Vagy mégsem? Ja! "Magyarorszááááááág!" Igaz, Geszti Péter? Így szerettttyük.

jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"OLVASÓNK KÉRDÉSE:


Egy 23 munkanapos (184 munkaórás) hónapban, a hónap elején 5 napig táppénzen (nem betegszabadságon) volt a munkavállaló, ebből kettő nap hétvégére esett. Teljes munkaidős, 12 órás folyamatos munkarendben dolgozik. Miután gyógyultan visszament a munkahelyére, a munkáltató az adott hónapra beosztotta 184 órányi munkavégzésre. Figyelembe kell-e venni a havi órakeretnél a betegállomány idejét, ha igen, akkor ez esetben csak a hétköznapok vagy a hétvége is beleszámít a keretbe?


SZAKÉRTŐNK VÁLASZA:


A munkavállaló a keresőképtelenség napjaira távolléti díjat (betegszabadság) vagy táppénzt kap, és utólag nem kell ledolgoznia az e napokra meghatározott munkaidőbeosztás szerinti munkaórákat. Azaz a keresőképtelenség napjaira előzetesen beosztott munkaidőt, beosztás hiányában a napi munkaidőt teljesítettnek kell tekinteni, vagy a keresőképtelenség napjait figyelmen kívül kell hagyni. Így, ha az egyhavi munkaidőkereten belül egy munkavállaló három munkanapon keresőképtelen volt, akkor a teljesítendő munkaórái száma (23-3)x8=160, az ezen felüli munkaórák rendkívüli munkaidőnek minősülnek."

jan. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz alatt nem vagy beosztva. Táppénz alatt táppénzen vagy.
jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint te nem napi 8 órát dolgozol, de csak annyiba vagy bejelentve, ez szomorú.

Mondhatod a főnöknek hogy nyugodtan be jelenthet napi 9-10-11 vagy a maximum 12 órára is, mert hát úgy a szabályos...

jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

12: a példánál maradva, ha 12 órás munkarendben volt, akkor tegyük fel mindhárom napra be volt osztva napi 12 órára. 36 órát dolgozott volna abban a három napban, és ha a munkáltató nullára akarta kihozni a beosztást, akkor a fennmaradó 20 napban pedig 148 órára. Ehhez képest ahogy a fenti számítás mutatja, ebben a bizonyos 20 napban a táppénzes napokat nem figyelve be lehet osztani 160 órára is, vagyis többre mint eredetileg.


Mondom, nagyon szerencsétlen, de jogilag megállhatja a helyét, ha amúgy a beosztás szabályait figyelembe veszik.


14: te miről beszélsz?

jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Eddig teljesen más helyen dolgoztam, ott fel sem merült ilyen, így nekem is elég értelmezhetetlen. Főleg mivel úgy osztottak be "ledolgozni" hogy egy fél és egy egész napot kellene mennem (6 és 11 óra) úgyhogy még a matek se jön ki, hogy mit akarnak.

A főnök válasza annyi, hogy "ez a szabály, itt ilyen a rendszer"...

jan. 2. 14:37
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16

Kapitalista gazember a főnököd, aki egyébként jogilag egy nagyszerű magyar állampolgár. (A jogalkotónál keresd a hibát - ami ugye teljhatalmú, rendeleti kormányzással, - akár máról-holnapra kormányoz és élhetnénk szép, tisztességes és igazságos feltételek között is, csak hát a szándék hiányozni látszék.)

jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Táppénzes büntetés.

Döbrögi-hun bt. saját törvényeket alkot.


Ez már jobban hasonlít a feudalizmushoz. Középkor level 2.

jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!