Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Táppénz ledolgozás, tényleg...

Táppénz ledolgozás, tényleg így működik?

Figyelt kérdés

Táppénzen voltam 5 napot. Ebből 4 napon voltam beosztva. 41 órát dolgoztam volna összesen (2×11, 1×10 és 1×9 órát) ezeken a napokon. Most viszont be lettem rendelve kétszer is, mondván dolgozzam le a fennmaradó órákat, hisz a táppénz 8 órárar szól.

Én eddig 8 órás munkarendben dolgoztam, szóval nekem ez új. Ilyenkor tényleg ez a bevett dolog? Illetve akkor ez alapján 9 órát kellene ledolgoznom, ugye?



#táppénz #szabály #munka #Le kell dolgozni
jan. 2. 11:15
1 2
 1/18 Szolovjov ***** válasza:
95%
Nincs ilyen. Én 12 órában dolgozom és ha táppénzen vagyok, akkor sincs ilyen. Mondd meg annak aki erre akar utasítani, hogy mutassa meg hol van leírva ez a munkajogi szabály. Nem fog tudni ilyet mutatni.
jan. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Hűha itt valami felettébb érdekesh.
jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem így működik. A táppénz arra az 5 napra szól. Hiába dolgoztál volna többet, akkor sem kell ledolgozni. Nem is értem hogy jutott eszébe a főnöködnek ez.
jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Az a durva, hogy ez a fajta szemlélet előfordul pl boltokban, ahol 10 órás msűzakok vannak. De még szabadságnál is, hogy kiveszel 2 nap szabit, az 2x8 óra, akkor menj és dolgozz le 4 órát, merthát a 2 nap az 2x10 óra munka lenne.

Nem tűnik szabályosnak, de bevett szokás és szerintem vérlázító. Főlegtáppénzre....

jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyar kkvrol van szó igaz ?
jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A táppénz napra szól. Rajta van a táppénzes papíron. Sőt hétvégére is szól, akkor is, ha irodában nem is dolgoznál aznap.
jan. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha a táppénz szerintük 8 órára szól, akkor még te követelheted, hogy számolják el a fennmaradó órákat is táppénzben. A táppénzes papír nem órákra szól, hanem napokra. Vagy nem tudom, ez neked 8 órán felül túlóra, vagy mi ez a beosztás? Ha túlóra, akkor nem kell elszámolni. De ledolgozni meg semmiképpen nem kell. Túlórát írhatnak elő, de nem erre hivatkozva.
jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy #6 is mondja: a táppénz nem órákról, hanem napokról szól. De ameddig a magyar munkavállalónak bármit le lehet dugni a torkán, addig ez nem fog változni.
jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Táppénz és szabadság szempontjából mindegy, hogy 2 órát dolgozol vagy 12-t. Ne hagyd, hogy hülyének nézzenek. Jogod van betegnek lenni.
jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A táppénz napra szól, az igaz. Viszont a munkaidőkeret szerint kieső napok számítása sajnos így se jogszerűtlen (az MT megengedi mindkét féle számítási módot), emiatt ha időben módosítja a munkáltató a beosztásodat, akkor neki ez a munka nem jár plusz költséggel (így végülis miért ne tenné meg).


MT

93§ (3) A munkaidő (2) bekezdés szerinti meghatározásakor a távollét tartamát figyelmen kívül kell hagyni vagy az adott munkanapra irányadó beosztás szerinti napi munkaidő mértékével kell számításba venni.


Ott van, hogy vagy. Ha az első variációt használjuk, akkor gyakorlatilag 8 órára jön ki a táppénzes nap, ha a másodikat, akkor 9-10-11 értelemszerűen. Szerencsés esetben a munkáltató előre közli, hogy melyik variációval számol.


Hogy ez mennyire szerencsés gyakorlat, az más kérdés. Vannak egyébként más visszásságok is bőven az MT-ben, amik a munkaidőkereteseket érintik.

jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!