Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő-hosszabbítás?

Próbaidő-hosszabbítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy ha szóban megbeszéltük a főnökömmel, hogy meghosszabbítjuk a próbaidőmet (3 hónap az alap, erre + 1 hó - a kollektív szerződés alapján lehetne összesen 6 hónap), majd a beszélgetés után e-mailben megerősítette, hogy "írni fog a HR-nek", viszont tőlük nem kaptam azóta sem információt, sem pedig a módosított szerződést (pláne nem aláírásra), akkor így most érvényes a hosszabbítás vagy sem? (Az eredeti próbaidő lejár/t volna/ dec 31-gyel). Érvényes lehet a hosszabbítás a szóbeli rábólintásomra, de az aláírásom nélkül?

Köszönöm előre is!



jan. 2. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóban ilyeneket nem lehet intézni. Ha a szerződésedben 3 hónap volt, és az lejárt dec.31-én, akkor te már nem vagy próbaidőn. Szerintem megmondták neki a HR-en, hogy ilyen nincs, csak nem akarta ezt bevallani neked.

Egyébként sem világos, hogy miért akarta meghosszabbítani a próbaidőt. Rezeg a léc, hogy megtartana-e? Én voltam így, és akkor 2 hónapra határozott idejű szerződést kötöttek velem. Tehát az első szerződésemet formálisan felmondták, és új szerződést kötöttek.

jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, rezgett a léc, egész decemberben gyomorgörcsben voltam emiatt. Állítása szerint megbeszélte a HR-rel előzetesen, és a munkahelyi kollektív szerződés alapján van lehetőség a 3 hónapot meghosszabbítani:

"A munkaszerződésben legfeljebb három hónap próbaidő köthető ki, amely legfeljebb

egy alkalommal meghosszabbítható. Az eredetileg kikötött próbaidő és a meghosszabbításának együttes tartama nem haladhatja meg a hat hónapot."

Ami nem világos, hogy az ilyen jellegű módosítás az én aláíásom nélkül is érvényes-e, vagy elegendő, hogy megbeszéltük szóban, majd nekem írt erről egy megerősítő e-mailt, és ez alapján a HR megcsinálta a módosítást, csak engem nem értesítettek erről.

jan. 2. 16:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden módosításról írásban kell nyilatkoznina a munkaadónak amit alá kell írnod.

Nincs szóbeli megállapodás.

jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs szabályos irásbeli szerzödés, addig az ilyen "megbeszéltük", "írt eamilt" dolgokkal nem szabad foglalkozni, ezek nem érnek sehol semmit, enélkül akkor ver át, amikor akar.
jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, akkor lassan hátradőlök, hogy hogy nem küldhet el indoklás nélkül, azonnali hatállyal január közepén :)
jan. 2. 16:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiakarnak rúgni akkor azt bármikor megtehetik.De én sosem parázom az ilyeneken mert tudom hogy "védtelen" vagyok.Én is felmondhatok meg ők is bármikor nekem. Ez van sajna. Plusz egyetértek abban az előző válaszolokkal hogy szerződés modósítást irásban kell kötni.Én is dolgoztam olyan helyen ahol 6 hónap volt a próbaidő de ott eleve olyan szerződést kaptam az első naptól kezdve. Szoval nyugi. Ilyenen meg ne idegeskedj hogy kirúgnak-e vagy sem mert nem tudsz vele mit kezdeni úgy sem.
jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lilluci27 ***** válasza:
CSatlakoznék az előttem szólókhoz, csak az releváns ami írásban van
jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

+1: ha munka, akkor csak az a szent és sérthetetlen, amit írásban rögzítettek.

A kirúgás sajnos bármikor megtörténhet,de te is bármikor felmondhatsz. Az azonnali hatállyal történő távozás (akár a te, akár a cég kezdeményezésére) viszont már kicsit bonyolultabb. Úgy tudom, hogy rendes, helytálló és bizonyítható indoklás kell. A "mert csak" például nem elfogadható 😁

jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. :)

Igen, az világos, hogy bármikor elküldhetnek, de ami nem mindegy, hogy azonnal, indoklás nélkül vége, vagy pedig indokással és kéthavi fizetéssel (felmondási időre), hogy legyen időm másik helyet találni.

Írásos nyoma tényleg csak ennyi van egy e-mailből: "I will ask the HR team to extend one month for the probation period as we have discussed, the last probation period will be January 31, 2024 instead of December 31, 2023." De se üzenet, se új szerződés a HR-től azóta (sem).

jan. 3. 11:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a "szólok a HR-nek" email egyáltalán nem számít hivatalos dokumentumnak. Úgyhogy a próbaidődnek vége 😉
jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!