Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy, mi alapján döntsek?

Hogy, mi alapján döntsek?

Figyelt kérdés

Budapesten végeztem/végzem az egyetemet, de debreceni vagyok. Nem tudom eldönteni, hogy melyik városban keressek állást, mert mindkettő mellett szól pro és contra is.

Csak néhány példa: - Budapesten kell albérlet

- a MÁV-os utazgatásokból elegem van

- Budapestet annyira nem szeretem

- Több izgalmasabb munkalehetőség van a fővárosban

- Debrecent nem szeretem

- A munkahelyek nem vonzóak számomra Debrecenben

- Debrecen esetén kevesebb utazás, több szabadidő

- A fizut azért nem veszem szempontként, mert Pesten hiába keresnék többet, ha jórészét albérletre dobnám ki

- Debrecent visszalépésnek élném meg, de Budapest meg szerintem nem ér meg ekkora áldozatot

Na, most ilyenkor mi alapján kéne dönteni? Segítsetek, mert totálisan kétségbe vagyok esve!



jan. 4. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Keress mindkettőben aztán ha konkrét ajánlatot kapsz az alapján jobban el tudod dönteni.
jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Keress mindkét helyen, és ahol hamarabb találsz kedvedre való helyet, válaszd azt!
jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Hasonló problémáim voltak amikor végeztem.

A diploma után tele lett a nemi szervem Pesten attól, hogy mindenkinek voltak gyerekkori, iskolai, családi barátai - nekem meg egyik sem.

Valahogy mindig eléd furakodik valamilyen régi cimbora, vagy családtag.

Ilyen ez az "uram-bátyám" ország.

Végül hazaköltöztem Debrecenbe, mert itt meg nekem vannak rokonaim...:)

Végül nem bántam meg, mert most egy nagyon jó állásom van, és a menyasszonyomat is itt ismertem meg - így aztán megszerettem Debrecent.

És nem is volt olyan nehéz.

jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Egyiket sem. Én szétnéztem munka-és lakásügyben az országban, ahol élek. És oda költöztem, ahová a szívem húzott.
jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3 Nem volt benned eleinte rossz érzés, hogy ez visszalépés?

#4 Végül mit választottál?

jan. 4. 22:47
 6/16 A kérdező kommentje:
#1, #2 Ez a stratégia fordult meg az én fejemben is először, de amint jött egy interjú, utána sosem éreztem azt, hogy megvan a megoldás. Nagy kérdőjel ez bennem és ezidáig senki nem értette, hogy miért vagyok ezen ennyire fennakadva. Tulajdonképpen én sem tudom, de az álláskeresés első jelentéktelen lépésén sem tudok túllendülni…
jan. 4. 22:55
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
#5/2 München😉
jan. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
legyél influenszer
jan. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

"- a MÁV-os utazgatásokból elegem van"

Ez tényleg szempont? Ha Bp-en belül vagy, akkor a MÁV-ot nem nehéz elkerülni. Én is így tervezem, hogy a MÁV-hoz ne legyen közöm.


"- Debrecen esetén kevesebb utazás, több szabadidő"

Ezt a pontot sem értem. Miért? Ha olyan helyen bérelsz lakást, akkor miért lenne több/kevesebb szabadidőd?


"- Több izgalmasabb munkalehetőség van a fővárosban"

Szerintem ezt kellene a leginkább figyelembe venned. Ha demotivált vagy munkát végezni, akkor neked is szar és a cégnek is.


"- A fizut azért nem veszem szempontként, mert Pesten hiába keresnék többet, ha jórészét albérletre dobnám ki"

És ha 2-3 évig debrecenben dolgoznál majd hitelre vennél egy lakást Bp-en? Akkor lenne saját lakásod és nem albérletet fizetnél. Pár év tapasztalattal meg annyival magasabb fizut szerezhetsz.


"Na, most ilyenkor mi alapján kéne dönteni? Segítsetek, mert totálisan kétségbe vagyok esve!"

Szerintem nem kell egy város mellett döntened és pár után válthatsz is.

jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

5 - " Nem volt benned eleinte rossz érzés, hogy ez visszalépés?"


Már miért lenne visszalépés?

Van egy tök jó állásom, menyasszonyom, vettem egy kocsit, anyámék leválasztott telkén építettünk egy jó kis kecót, itt vannak a régi barátaim, és teljesen élhető város Debrecen, nagyon jó közbiztonsággal.

Sokkal jobban érzem magam most itthon, mint régen Pesten!

jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!