Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodai munkánál behívnak...

Irodai munkánál behívnak interjúra, milyen öltözékben kell menni? Egy fehér ing alap, de kell nyakkendő, öltöny, meg ilyesmi öltözék vagy mehetek rendes hétköznapi ruhában is?

Figyelt kérdés
jan. 8. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én állásinterjúra azért kiöltöznék. Zakó, nyakkendő, rendes nadrág.

Aztán ha felvettek, már mehetsz olyan öltözékben, amilyen az ottani dress code.

jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznapi ruhába ne.

Van dresszkód? Milyen státusza jelentkeztél?

Egy ing, zakó, mindenképp..

jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pozíciófüggő is, de manapság a legtöbb helyre elég a business casual, azaz vászongatya+hosszúujjú (egyszínű) ing. Az ing amúgy nem feltétlen kell fehérnek lennie, pl kékes vagy szürke színek jók szoktak lenni.


De ha ki akarod csípni amgad, nyugodtan vegyél zakót, senki nem fogja negatívumnak venni. Nyakkendő szerintem fölösleges, de persze ez is hely és pozíciófüggő.

jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ing, zakó, sötét nadrág (lehetőleg ne farmer). Nyakkendő nem kell, öltöny se.
jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Én egyszer elmentem egy interjúra nyáron rövid nadrágban sima pólóban nem sminkeltem. Leszartam mert már volt munkám csak mielőtt felvettek volna jelentkeztem oda is és gondoltam elmegyek nem árt. Felvettek :D
jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
jan. 8. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is az a tapasztalatom, hogy bőven elég az ing, sötét nadrág, esetleg zakó, de szerintem egy elegáns egyszínű pulóver is megteszi. Irodában dolgoztam szinte mindig, és mikor először jártam interjúkra, öltönyben jelentem meg, utólag nézve teljesen fölöslegesen. Egyszer egy ügyvédi irodában voltam, és mikor az interjúztató ügyvéd meglátott, az volt az első reakciója, hogy "úgy látom, én eléggé alulöltöztem így hétfő reggel". Illetve a CIB Banknál is öltönyben voltam, ott kifejezetten megmosolyogtak. 33/F
jan. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én legutóbb mackónadrágban, melegítőfelsőben mentem.

Felvettek simán, mert nem azon múlt.

Csak megkérdeztem simán, hogy na akkor mennyit fizettek?

Azt mondták, hogy nettó 250-300 között.

febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!