Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomás munka itthon vagy...

Diplomás munka itthon vagy irány külföld?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmába vagyok, elvégeztem a gazdálkodás és menedzsment szakot egyetemen, tehát közgazdász lettem. Viszont, ahogy nézem az álláshirdetéseket csak arra jövök rá, hogy elpazaroltam 3,5 évet az életemből, mivel siralmasan keveset kapnék. Ellenben, ha kimegyek külföldre még ha csak mosogatni is 800 ezer forint körül kapnék. Idehaza egyébként 200-300 ezer forint jónak számít ilyen diplomával. Ti mit választanátok a helyembe ? Vannak akik hasonló szakmát végeztek, és most hol tartotok az életben? Jól lehet ezzel keresni?

jan. 8. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Külföld csak akkor éri meg, ha rendes melóra mész ki, mosogatással ugyanolyan hulladék életed lesz a hó végére, mint itthon. Külföld is akkor éri meg, ha kulturált melót tudsz szerezni és még jobb, ha nem egyedül mész, hanem mondjuk a pároddal.
jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Párommal mennénk, németül alap-közép fokon beszélünk, angol kommunikàciós szint.
jan. 8. 20:36
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

1esre ne hallgass.Itthon megsavanyodott bégető.

Menj ki ha van lehetőséged pár hónap és talpra állsz.

jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

Semmivel nem jobb már kint.

Ismerőseim mind hazafelé jönnek már.

Ez a kint kolbászból van a kerítés dolog lecsengett.

Itthon simán meg lehet élni ugyanazon a szinten mint kint, ha nem jobban, és itt csak nem egy lenézett bevándorló hátterű senki vagy.

jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Bar kulfold, es kulfold kozott is van kulombseg, az elso nem megsavanyodott fotelhuszar.

Mosogatasert minimalbert kapsz, es bar szepen hangzik a havi 800 ezer, maris megvaltozik a velemeny mikor 500 ezer lesz egy normalis alberlet.

Viszont nyelvtudassal es valamire valo szakmaval mar nem csak 800-al lehet keresni.

jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Igen, akkor menj ki, ha a szakmádban lesz állásod, mert akkor fogsz annyival többet keresni, hogy megérje kint lenni.


#4

"Itthon simán meg lehet élni ugyanazon a szinten mint kint, ha nem jobban, és itt csak nem egy lenézett bevándorló hátterű senki vagy."

Egyrészt, nem, nem tudsz ugyanazon a színvonalon élni, ha ugyanabban a pozícióban vagy. Akkor tudsz, ha lényegesen rosszabb állást vállalsz.

Másrészt, lehet, hogy bevándorló leszel, de senkit nem fog érdekelni, mert csak Mo.-on rasszisták ilyen szinten az emberek, illetve ott a pénzedért normális oktatást kap a gyereked és nem rúgnak majd beléd az orvosok, amikor az egészségügyet igénybe kell venned.

jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%
jó, akkor arra az alapfokú németre tessék ráfeküdni, és pár év múlva lehet kimenni a "külföld"re... ötösnél a pont, lehet hirtelen felindulásból kimenni mosogatni vagy gyártósorra, csak hogy legyen mire verned magad forintra átváltva, de minimálbérből kb ugyanúgy lehet a "külföld"ön nyomorgni, mint magyarországon... jó mondjuk ketten lehet kihoztok belőle egy egyszobás albérletet a külvárosban. akkor tkp már fullra megérte.
jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

800 ezer forint kint soknak tűnhet, de az albérlet és a szolgáltatási díjak is jóval drágábbak.


Akkor éri meg kimenni ha van jó lehetőséged és szakmádban(vagy hasonló szintű munkakörben) el tudsz helyezkedni, mosogatással minimálbéren kint sem rózsás a helyzet.

Plusz minek mennél ki ha a reálbéred nem több szignifikánsan?


Azt ne feledd hogyha kimész akkor a szabadságaid egy része családlátogatásra fog elmenni és egyben a pénzed egy része is. Plusz ami miatt nehéz bevándorlónak lenni az az, hogy nem ismered a helyi rendszert és rosszabb esetbe a helyi nyelvet, nincs lakcímed és ezért akár egyszerű dolgok (mint telefon, bankszámla, munkakeresés stb.) is jóval időigényesebbek és macerásak.


Ez a bevándorlós dolog meg hülyeség. A legtöbb ember, legyen az magyar vagy külföldi nem a képzett munkaerőre fúj, hanem azokra a bevándorlókra akik nem tartják tiszteletben a helyi szokásokat, képzetlenek és nem tudják a nyelvet.

jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én diplomásként mentem ki külföldre (Hollandia) tanulni és dolgozni. Nem tetszett, hazaköltöztem. Párommal együtt mentünk ki meg vissza is. Szerintem nem éri meg. Brutál drága a lakhatás. (Mi nem a pénz miatt mentünk ki és nem is amiatt jöttünk vissza, de még pénzügyileg se éri meg)
jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor éri meg, ha a szállásért, kajáért nem kell fizetni. Sok ilyen hotelmunka van. Keresnek recepcióst is, ami sztem nem annyira rossz. Magabiztosabb lesz az ember, elmúlik kicsit az egzisztenciális szorongása is, aztán ha úgy gondolja, tovább tud lépni, tanulni valamit akár itthon.
jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!