Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri külföldön szerzett...

Megéri külföldön szerzett élelmiszeripari mérnök diplomával hazajönni dolgozni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy mint friss diplomás, érdemes-e hazajönni dolgozni egy kint szerzett élelmiszeripari mérnök diplomával? Ami érdekelne, az a munkakörülmények, megközelítőleg a fizetés kezdőként és senior pozícióban, illetve a fejlődési lehetőség.

2022. szept. 21. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha 250 ezret akarsz keresni.
2022. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tuti nem jönnék haza
2022. szept. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tényleg ilyen rosszak a tapasztalatok? 250 azért nagyon kevésnek tűnik 🤦🏼‍♀️
2022. szept. 22. 09:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Annál azért biztos van feljebb is, de abban van valami hogy nem a legjobban fizetett műszaki terulet itthon.
2022. szept. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Erdőmérnöki, környezetmérnöki, közlekedésmérnöki,agrármérnöki mind ugyanilyen bukfenc szakok. Ilyen 200-250 nettókat fizet csak idehaza, ami egyre kevesebbett ér mert brutális infláció van.


Én közlekedésmérnökit választottam, és a MÁVnál vagyok forgalmi üzemmérnök nettó 220 ért. Aki ezt a szakot végezte, Győrnél azok nagy része kijár Ausztriába kétkezi munkát végezni.


Azok maradtak a szakon, akik fanatikusok, bíznak abban kb 10 év múlva előléptetik őket és meg fognak tudni élni, valamint akiket a szülők tudnak támogatni. Ez a szak is olyan lett, mint a tanári, ha van jó párod aki jól keres akkor azért el lehet belőle lenni.



Szóval idehaza, ha el tudod fogadni, hogy egy betanított munkás, egy targoncás, vagy egy pénztáros már jobban keres mint Te ,akkor hajrá.

2022. okt. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!