Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kell tenni ha azonnali...

Mit kell tenni ha azonnali felmondással szeretnél felmondani?

Figyelt kérdés

#munka #felmondás #alkalmazott #azonnali hatállyal #A főnök agresszív #Munkahelyi felmondás
jan. 12. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Közös megegyezéssel kell eljönni, mert pl, találtál egy sokkal jobb munkahelyet.
jan. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amennyiben lehetséges a közös megegyezés lenne ideális.
jan. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a főnököm nagyon bunkó, nagyon agresszív. Semmibe vesz már jó pár hónapja. Tűrtem mert sajnos nem találtam jobbat. Hangulat ember is… Ezért kétlem, hogy jofej lenne és közös megegyezéssel elengedne.
jan. 12. 10:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Orvos, táppénz, idegileg kivagy ha be kell menned idegösszeomlást kapsz, nem bírsz aludni. 1-2 hétre kiír, meg valamennyi szabit kiveszem a maradék keveset valahogy ki kell bírni.
jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, valahogy már ott tartok, hogy aludni max 2 órát tudok hetek óta.

Patkányok közt dolgozok. Ez egy élelmiszer bolt, a raktári részét egy sátor veszi körül ahol huzat van , brutal hideg, ha szakad az eső beazik. Állandóan beteg vagyok, 5 réteg ruha van rajtam. Szivem szerint fel jelenteném az egészet. Tegnap a saját kabátom szakadt el miközben emeltem, ezt nekem ki fogja fizetni? Ha nem lenne olyan hideg bent nem kene kabátban dolgoznom. De hát leseszarja. Még csúnyán vissza szól bár miért, ha segíteni akarok azért is…

jan. 12. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mit kell tenni ha azonnali felmondással szeretnél felmondani?"


Erre akkor van lehetőséged, ha a munkáltató a a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

Az azonnali hatályú felmondásra az ok bekövetkeztét követő 15 napon belül van csak lehetőséged. A határidő jogvesztő! A felmondás indoklása KÖTELEZŐ, ami nem lehet általános indok, konkrétan meg kell nevezni azt az okot, ami az azonnali hatályú felmondáshoz vezetett.


A leírásod alapján nem áll fenn egyik törvénysértés sem a munkáltató részéről. Ennyi erővel az összes építőipari munkásnak lenne indoka felmondani azonnali hatállyal.


Annyi az egész, hogy neked nem alkalmas ez a munka. Erre rájöttél, ráadásul a főnök sem szimpatikus, így lehetőséged maximum a "rendes" felmondás lenne, ha a főnöknél már eleve kizárod a közös megegyzést. Ezt a jellegű felmondást nem kell megindokolnod. Ha netalántán próbaidő volt kikötve a szerződésben, ami még nem járt le, akkor szerencséd van, mert próbaidő alatti felmondás azonnali hatályúnak minősül és még aznap megszűnik a munkaviszonyod. Ha próbaidő nem volt kikötve a szerződésedben, vagy volt ugyan, de az már eltelt, akkor viszont van felmondási időd.


Mondjál fel, aztán menj egy időre betegállományba (amúgy is meg vagy fázva), majd a maradék kis időt már csak kibírod valahogy.

A felmondási idő a felmondásod munkáltatóval történő közlését (írásban történő átadását) követő napon indul el. Semmi nem tolja, nem hosszabbítja meg annak időtartamát!


Sok sikert!

jan. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!