Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az Aldiban hova tűnnek az...

Az Aldiban hova tűnnek az alkalmattok, állandóan kirúgják őket?

Figyelt kérdés

Vidéken élek egy kisvárosban. 5 éve van Aldi.

Most éppen annyira kevés az alkalmazott, hogy alig tudnak új kasszát nyitni. 1-2 hónapja még elég sokan voltak.

Pár hetente látok új dolgozókat, de általában ők is hamar eltűnnek, egy állandó mag van, akit a nyitás óta látok = 5-6 ember, de többiek mintha állandóan cserélődnének.

(lehetőleg érdemi válaszok jöjjenek)



jan. 17. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Pontosan milyen érdemi választ vársz? Hogy hátha van itt valaki abból a vidéki kisvárosi Aldiból?

Alapvetően két opció van: Elküldik őket, vagy ők mondanak fel önszántukból. Amúgy a kereskedelem elég nagy munkaerőhiánnyal küzd, legalábbis Budapesten biztosan. Barátnőm az egyik üzletláncnál dolgozik (nem az Aldinál), és vannak napok amikor csoda hogy 1 pénztárt ki tudnak nyitni, és nem csak az önkiszolgálók működnek. Munkaerő kölcsönző segítségével próbálnak tüzet oltani, de sokszor ők is jönnek-mennek sajnos.

jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg rosszabbul bánnak mint lidl dolgozókkal.

Szerintem felmondták, nem bírják folyamatos munkát.

jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Átmennek a Lidl-be, vagy ahova tudnak.
jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Sajnos az összes ilyen bolt emberszámba se vesz. Ahol dolgozom szembe van egy Lidl, 2009ben nyilt. Nagyon ritka, hogy valakit látok dolgozót egy év után is.
jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem valószínű, hogy néhány hetente kirugnák az alkalmazottakat, vagy maguktól felmondanának. Persze gyakori, de nem ennyire. Valószínűleg a műszakváltást vetted észre. Van aki délelőttös, más délutáni vagy akár éjjeli műszakos. Sőt, vannak akik csak a hét bizonyos napján dolgoznak, vannak például hétvégések is stb.. És még vannak beugrók is, akiket csak úgy behívtak, mert épp nem tudott bejönni akire osztották a műszakot stb.. És ezeket a műszakokat általában csereberélni szokták, tehát van, hogy valaki mondjuk egy hétig délelőtt dolgozik, aztán következő héten meg már délután, stb.. De még ezernyi ilyen oka lehet, hogy miért nem látod ugyan azokat. Például vannak akik több beosztásban dolgoznak, mondjuk pénztáros, de ha nincs forgalom, akkor hátraküldik a raktárba cimkézni, rakodni, csomagolni, stb. hogy ne az ücsörgésért vizessék. Egyébként hátul sokkal több feladat van mint a vásárló térben, a dolgozók nagy része ott van, és te csak a dolgozók egy kis részét látod.
jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az tűnt fel, miután pár ismerős szólt, hogy nem vették fel hozzájuk, hogy Budapesten és országos szinten is (sokat utazom), nem nagyon van középkorú, nagyából ötvenes évjáratú dolgozójuk! Olvastam az egyik közösségi csoportban, hogy a HR-esek meg sem nézik az ilyen évjáratú jelentkezők önéletrajzát, motivációs levelét! Ez diszkrimináció a javából.Akik meg ott dolgoznak, hát némelyiket nem is értem, hogy vehették, igénytelenek, kommunikálni nem tudnak.Szóval az ALDI-nak nincs igénye normális beosztottakra, leszámítva azt a párat, akiket néha látni a pénztárban vagy az üzletben.
jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6:


Igen, igazad van. Egy 50 éves távoli ismerősöm dolgozok az Aldiban, de ő a legidősebb.

Most láttam a héten két korábbi aldis dolgozót vásárlóként, az egyiket láttam, hogy átment a Rossmannba, a másik meg azt mondta, már máshol dolgozik.

jan. 28. 09:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

En eltem videken, BP-n, es a tapasztalatom az, hogy videken kevesebb a letszam, es ilyen klikkesedesek vannak az idoseknel meg fiataloknal. Nem csodalkoznek, ha azert mondanak fel, mert "kiszoritjak" az ujat mert felnek, hogy elveszi valamelyikuk penzet/munkahelyet.


BP-n Sparban ugyanazokat latom evek ota peldaul.

jan. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az is esélyes, hogy a nyitás óta ott lévő 5-6 fős keménymag jól összeszokott és együtt kikezdik az újakat. Nem annyira jellemző ez, de előfordulhat. Ilyen helyeken azért meg kell dolgozni a fizetésért keményen. Nem mindenkinek való.
febr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azóta megkérdeztem erről az Aldiban dolgozó ismerősömet.

Azt mondta, tudomása szerint 3-4 ember rúgtak csak ki, a többiek felmondtak, mert vagy elegük lett, vagy át akarták őket helyezni. Most mentek el megint ketten.

ápr. 3. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!