Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állandóan összehasonlítom...

Állandóan összehasonlítom magam más emberekkel, hogy pl. Ki milyen pozícióban van vagy mennyit keres. Ilyenkor mindig butának érzem magam, hogy nekem miért nem sikerült azt elérni. Mit tehetek, hogy másképp lássam a helyzetet?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy dolgozom mint más, kitartó vagyok, voltam. Annó rengeteget tanultam, sikeres voltam a tanulmányaimban. Azt reméltem, hogy sokat is fogok keresni, de mégsem úgy lett. Nálam butábbak sokkal jobban keresnek. Pedig én is dolgoznék és dolgozok. Mindig azt érzem, hogy jobb lehetnék, mint más. Ebben a magam kreálta versenyben pedig mindig alulmaradok és még butábbnak vagy rossz embernek érzem magam. A saját szakmámban nem tudok érvényesülni, más szakmát meg öreg vagyok tanulni (32 vagyok), mert akkor miből élek meg. Azt mondják hogy ne hasonlítgassam magam máshoz, mert ki tudja, hogy másnál mekkora erőfeszítés kell, hogy elérjenek valamit. Amit tanultam pedig nem vész el, mégha nem is tudom kihasználni.

dec. 3. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád? Mivel foglalkozol?
dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Önismeret.
dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vagy elengeded az idegeskedést vagy csinálsz egy olyan képzést amire van kereslet és jól is fizet.

Életkorra hivatkozni csak kifogás, kevesebbet számít mint gondolod.

Estin végeztem az egyetemet mert napközben dolgoznom kellett.

Bőven voltak 40+ éves diákok és el is tudtak helyezkedni.

dec. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Önismerettel mire gondolsz?
dec. 3. 15:31
 5/11 A kérdező kommentje:
Különben meg nem is tudomm, hogy mire lenne kereslet. Egészségügyben dolgoznék, de világos hogy nem lehetnék egyetemista. Se pénz, se idő nincs rá.
dec. 3. 15:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Arra gondolok, hogy ezek gondolattorzítások, amik a gyerekkorodtól kezdve íródtak az elmédbe. Amíg nem állnak a helyes irányba a gondolatok, egykét netes válasszal te ezt nem fogod elengedni.

Csoport, terapeuta, gyerekkortól kezdve feldolgozni a traumáidat. Mi miatt, ki miatt lettél ilyen. Stb.

dec. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van kedves válaszoló. Sajnos ez igaz.
dec. 3. 15:40
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Ne hasonlitgasd, minden ember egyedi ahogyan te is. Kezdj el tudatosan gondolkodni.
dec. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy itt a gyakori népe megmondja neked a tutti választ?

Kezdj el kérdéseket feltenni magadnak egyre többet

dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként nekem is ez a tapasztalatom. Aki kitartó volt és rengeteget tanult anno iskolában, azok mind rosszabb helyzetben vannak mint az olyanok mint én, aki végig alibizte az iskolát és inkább arra fókuszált hogy minél több embert ismerjen meg és felépítse a kapcsolati tőkéjét. Nekem annyiból szerencsém volt hogy apám egyszer ezt már átélte, úgyhogy ő sosem mondta nekem hogy "tanulj fiam hogy érj is valamit" hanem mindig azt hallgattam hogy "szórakozz fiam, mert többet nyersz egy jó ismerősi körrel mint az integrálással". Most volt nem rég osztálytalálkozóm, és majdnem az összes "elsőpadsoros" osztálytársam hasonló cipőben jár mint te. Ha szintet akarsz lépni, neked is azt tanácsolom hogy járj el szórakozni, ismerkedj olyan emberekkel akikkel később akár nem csak baráti, de üzlettársi kapcsolatba is tudsz kerülni. 32 éves vagy, az még bőven nem idős ehhez, előtted az élet és a lehetőségek tárháza. A kitűnő tanulókból lesznek majd a jó robotok. Szomorú, de ez a helyzet. A szorgalom nem sokat ér, ha nincs meg az a megfelelő környezet ahol kamatoztathatod is. Ezért sem értem sok haveromat akik végeztek egyetemmel, elmentek dolgozni mert azt hitték hogy kolbászból lesz a kerítés, jól belebuktak mert nem érték el amit akartak, majd visszamentek mesterre gondolván biztos az a baj hogy nem tanultak még eleget
dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!