Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne a munkáltatót...

Tai80 kérdése:

Hogyan lehetne a munkáltatót ösztönözni arra hogy több gyermekes nőt is alkalmazzon? van rá valamilyen kedvezménye? miért nem szeretnek részmunkaidőben foglalkoztatni?

Figyelt kérdés

jan. 17. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Miért akarna olyan alkalmazottat, aki várhatóan gyakran hiányzik majd, nem tud túlórázni, akár korábban is elmegy munkaidő vége előtt, stb.?

(Igen, tisztában vagyok vele hogy ezek nem minden gyerekesre igazak. De sokra igen.)

jan. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Munkáltatói szemszögből nézve a dolgokat az a jó a cégnek ha folyamatosan dolgoznak az alkalmazottak és így van termelés. Ha a háromgyerekes anya ottvan van táppénzben akkor az első x napot a munkáltató fizeti (majd a tőlem tájékozottabbak megmondják mennyivel) és közben a kieső munkaerőt pótolni kell. Ez veszteség a cégnek.


Részmunkaidővel rendszerint az a baj hogy az egyes munkaterületeken nem jó ha állandóan cserélődnek a dolgozók. Ettől nagyobb probléma hogy a részmunkaidősnek is jár valamennyi utazási és egyéb támogatás. Inkább egy teljes munkaidős mint két részmunkaidős.

jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van kedvezmeny, de a cegnek nem eri meg, amikor valaki folyamatosan hianyzik…
jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Hozzánk egy nagyon jó munkaerő nő jött vissza részmunkaidősként a harmadik gyereke után, addig végig otthon volt. Csak azért lett neki kialakítva a részmunkaidős státusz, mert előtte megbízható volt és tényleg nagyon jól végezte a munkáját. Amikor visszajött, elhangzott egy értekezleten, hogy ha jól fog működni a dolog, másoknak is lesz erre lehetősége. Hát nem működött jól. Állandóan táppénzen van, sokszor munkából is el kell szaladnia x időre szívességből, mert valami van, nem vállal semmit előre, mert nem tudja kalkulálni, plusz minden iskolai szünetben mi sz*punk miatta, mert hozzá kell igazítani a mi szabadságainkat. A főnök már leb*ssza a telefont, ha ő telefonál be reggel, hogy nem jön, mert mindezeken túl feleannyira se végzi jól a munkáját, mint előtte, mert nem tud visszarázódni fejben sosem. Úgyhogy a cég szempontjából és a kollégák szempontjából is erősen necces a dolog.
jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

En gyerekkel mindig találok családbarát munkahelyeket.


Első melohelyem mikor bölcsis volt 6 órás volt es heti fizetész is kaptam es a közelben van.

Ahogy cseperedett a kicsi átmentem masik helyre, ahol egyedul voltam irodában(szintén 6 órás) a kicsit táppenzek alatt is bevihettem, meg a főnök kerdezte is, nem e hozzon be kiságyat!(mert latta hogy a kicsi alszik szinte mindig még (bölcsiben is alszanak főleg ebed utan), aztán átvettek 8 orába is késobb duplázták a fizum is és még később (foleg a coviddal)megoldották azt is hogy jome office al is kombinalhato.


A cég megszűnt. És lám ujra családbarát helyen vagyok, napi 8 a gyereket(már sulis azóta)is be tudom vinni(külön irodám van), és csísztatni is lehet tehát péntek tulorában es szombaton is be tudok menni.


Amugy kiváló munkaerő vagyok mindenhol szakmailag ahogy tapasztalom. El se akarnak engedni sokszor.

A vonzas torveny szerint is tervezgetem amugy a karriert.


Eleinte azt képzeltem el legyen közelben melom heti fizuval rugalmas. Hát az is lett. Pedig nem az utcarol mentem be soha jelentkezni hanem rendesen hirdetésre. De sokan nem hisznek a vonzás tv-ben hát nekem beválik valahogy a hit és elképzelés ha tudod reszletesen mit akarsz.)


Most tanulni szeretnék a kisiskolásommal többet és vele,(tehát vele kezdeném az angolt mert én németes vagyok)ez miatt megint más melokat nézek ujabb fizetes duplázás is a cél és legyen időnk tanulni is este ne csak "összeesünk" munka/suli után, ahogy hazaérünk.

jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
*szombaton mivel a portáspn kivul szinte senki nincs megint bemehetek a kicsivel meloba simán.
jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Habár az onkine oktatás es home office egyutt az kegyetlen volt. És felmérték akkoriban az ország véleményét hogy a szülőknek nehéz e megoldani.(en remenykedtem volna iskolaszunetben akkoriban inkább), erre az egész ország véleménye az volt hogy könnyen röhögve megoldják a munkával párhuzamban a gyerekfelugyeletet az online oktatásokon!

Na az ugy rendesen rosszul esett nekem. Mikor én majd belepusztultam hogy pl ugyveddel jogaszokkal, alvállalkozokkal több cég vezetőivek tárgyalok, többmilliokat kell utalnom,azokat nekem kell ellenőrizni mert vagyoni felelősségem is van, de kozben a gyereket pesztrálni is, hogy online oktatás alatt figyeljen maradjon ülve, irjuk fel mi a házi, magyarazni mkkor hiva kattintson, zoom izével vacakolni, a házikat azonnal frissiben megcsinálni. Én majd beleöszultem es kész csoda hogy na akkor nem rúgtak ki nem hibázgattam össze vissza és nem mondtam a főnöknek hogy jaj bocs nem tudok beszélni..


Erre az ország meg véleménykutatason szinte örült az online oktatasnak hogy milyen lazán megoldják a szülők!

Képen tudtam volna vágni őket mert ez miatt a kormány akkor nem is intézkedett suliszünetről se meg semmilyen más megoldasokról se. Merthát bírja akkor mindenki nevetve.

jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Online oktatás miatt a mostani helyemről amugy azonnal kirúgnának. Családbarát hébe hóba be lehet vinni ugyan a gyereket de azt hogy minden nap reggeltol estig azonnali hatályu felmondásomat kapnám az biztos.


De az ország szerint megy ez lazán!!!

jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Egy ideje én sem alkalmazok többgyerekes nőket, nem ktsgségből, hanem mert amikor még így volt, nem telt el hónap!, hogy ne borult volna táppénz, a szabadságtervezet, kiesett a melóból a gyerek miatt, hívhattam be más kollégát, de akkor neki másik napra nyilván szabadnapot kellett kiírnunk. Stb.


Egy rémálom, és semmit nem lehet tervezni. Azóta nincs olyan nő a csapatban, akinek gyereke van, és ez így van rendben.


Neked részmunkaidő, a HR-esnek meg nettó agyfsz, amikor Piroska holnap reggel bejelenti a semmiből, Jancsikának megy a hasa, maradok itthon táppénzen.

jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze az a jo munkaero akinek élete sincs.

Más cég megtudja oldani hogy csaladbarát cég, nagyon magas a számuk akiknek megvan ez a címe.

jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!