Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet 36 órás munkaviszonyom...

Lehet 36 órás munkaviszonyom egy munkáltatónál?

Figyelt kérdés

Először egyértelmű volt nekem, hogy miért ne egyezhetnék meg bármiben a munkáltatómmal, de most ezt találtam:


"A teljes (rendes) munkaidõ, illetve a részmunkaidõs foglalkoztatás


A teljes (rendes) munkaidõ mértéke fõszabályként napi 8, heti 40 óra [Mt. 117/B. § (1)]. A teljes munkaidõben foglalkoztatottaknál a heti 40 óránál rövidebb (például heti 36 órás munkaidõ), valamint ennél hosszabb (de legfeljebb napi 12, illetve heti 60 órás) teljes munkaidõ csakis a jogszabály által meghatározott esetekben lehetséges.


- See more at: [link]


Ezen felül már beszéltem egy bérszámfejtő/tb/munkaügyi intézőről arról, hogy 40 órásból leváltanék 36 órás munkaviszonyra, és egyszer nem említette, hogy "ilyen nem létezik"

Valaki, aki tényleg tudja, vagy akár dolgozott is így, meg tudná írni, hogy most akkor hogy van? Köszi!



2016. dec. 30. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, milyen munkakörben dolgozol, de valószínűleg azért mondta, hogy ilyen nem létezik, mert napi munkarendben nehezen megoldható... szerintem...

Mert akkor hány órás munkád lesz? heti 5 munkanap van, napi 6 órával az csak (5x6) 30 óra. napi 7 óra - ami megjegyzem nem szokványos - is csak heti 35 órát ad ki... akkor hogy dolgoznál?

2016. dec. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem úgy gondolja hogy hétfőtől csütörtökig 8óra/nap, pénteken meg 4 óra.

Nálunk a hivatalban van hasonló. fél 8tól vannak 1ig pénteken. Többi nap meg fél 8-tól 16ig fél óra kajaszünettel.

2016. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
(4 nap 8 óra és egy nap 4 óra a terv)
2016. dec. 30. 10:28
 4/6 A kérdező kommentje:
1/3 Nem mondta senki, épp ezért vagyok kavarodásban (ő nem mondta, hogy nem lehet, de olvastam, hogy nem lehet). Szóval most nem tudom, hogy végülis lehet-e :)
2016. dec. 30. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Csak nem azt írjátok a munkaszerződésbe, hogy teljes munkaidős, heti 36 órával, hanem azt, hogy "a heti munkaidő 36 óra" Ha nagyon pontosak akartok lenni, akkor beírjátok, hogy "a heti munkaidő beosztása: 4x8 és 1x4 óra" (Akár napokra lebontva is írhatjátok: hétfő-csütörtök napi 8 óra, péntek 4 óra)
2016. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Semmi nem korlátozza, tehát lehet.


A heti 40 óra = napi 8 óra a teljes munkaidőt jelenti. Ettől - részmunkaidős foglalkoztatás keretén belül - bármikor el lehet térni (lefele) bármilyen heti óraszámban. A munkanapokra történő elosztása más téma.

2016. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!