Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyelvvizsga nèlkül hátrányból...

Nyelvvizsga nèlkül hátrányból indulok a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Diplomásként, ha szégyen, ha nem szégyen nincs nyelvvizsgám, viszont angolból erős középhaladó szinten vagyok, bármilyen helyzetbe megértetem magam, nem félek kommunikálni. Mennyire nézik a cégek, hogy van e nyelvvizsga, vagy inkább a “valós nyelvtudàst” tesztelik az interjún?

jan. 18. 20:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem.


A legtöbb helyre beszélgetni hívnak csak be. Ott eldöntik milyen az angol tudásod.

jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem indulsz hátrányból. A lényeg a tudásod.

Nyugodtan írd be az önéletrajzodba a nyelvtudásod valós szintjét. Ahol lényeges, ott úgyis az állásinterjún saját maguk tesztelik le. A nyelvvizsga csak az állami szférában számít, de ott is egyre kevesebb helyen. Ahol esetleg az alkalmazás jogszabályi feltétele a nyelvvizsga, oda nem tudnak felvenni, ill. ha járna nyelvpótlék, az a nyelvvizsgára jár, tehát te nem kapnád.

jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

"Mennyire nézik a cégek, hogy van e nyelvvizsga, vagy inkább a “valós nyelvtudàst” tesztelik az interjún?"

Ha te leszel az egyetlen jelentkező az állásra, akkor az interjún fogják tesztelni.

Ha te csak egy leszel a rengeteg jelentkező közül, akkor esélyes, hogy eleve be se hívnak interjúra, csak azok közül valahányat, akik nem csak állítják magukról, hogy beszélnek angolul, hanem papírjuk is van róla.

jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
Ilyenkor beleírhatod az önéletrajzodba, hogy “társalgási szintű angoltudás” vagy valami hasonló, aztán ha szükséges a munkához, az interjún letesztelik.
jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
Ma már minden hülyének van nyelvvizsgája. Ha neked nincs olyat vesznek fel akinek van. Ha megvan az azonos munkatapasztalat. Tehát mindenképp hátrány
jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

Nem hátrány, mert a nyelvtudást nézik.


Nagyobb probléma, amikor valakinek csak nyelvviszgája van, és azzal eladja magát, de tudása alig (és pl. nem is tudják mérni, mert speciális nyelv, ami munka során kerül csak elő).

jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

"a nyelvtudást nézik"

Nem azonnal. Először is a jelentkezéshez benyújtott papírokat nézik, és azok alapján máris szűrnek.

Ha jelentkezik az állásra mondjuk 120 ember és abból 20-nak nincs nyelvvizsgája, ők simán kiesnek még mielőtt bárkivel találkozhatnának, akinek be tudnák bizonyítani, hogy ők papír nélkül is beszélik a nyelvet.

Ráadásul sok cégnél egyáltalán nem csak szóban kell tudni színvonalasan(!) használni a nyelvet, hanem írásban is, arra meg végképp nincs kapacitás legtöbb cégnél ott, helyben, hogy írásban is teszteljék a jelentkezőket. Erre találták ki a nyelvvizsgaközpontokat, a nekik dolgozó nyelvtanárokkal.

jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

"Először is a jelentkezéshez benyújtott papírokat nézik, és azok alapján máris szűrnek."

. Nem emlékszem, hogy valaha bárhová papírokat kellett beadnom jelentkezéshez, pedig sok területen megfordultam, és az elmúlt másfél évben aktívabban kerestem munkát. Még közalkalmazottként is elég volt a CV (abban pedig nem kell nyelvvizsgát jelölni, elég a nyelvtudást).

A papírokat felvétel után kellett bárhol is bemutatnom. GDPR mellett nem is lenne egyszerű nekik ezeket kezelni.


Kíváncsi vagyok, mely munkahelyeken van ez másképp.

jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#21:41

Például a multiknál. Nyilván nem a nyelvvizsgát kell beküldeni, hanem beleírni a cvbe, hogy rendelkezel vele, aztán ha behívnak és kérik akkor bemutatni.

jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%

#9: az, hogy multinál elvárják a nyelvtudást, az nem ugyanaz, hogy elvárják a nyelvvizsga bizonyítványt.


Az én CV-mbe csak annyi van beleírva, hogy nyelvtudás, mégis eljutottam interjúra nem egy multinál. A büdös életbe nem kértek interjún tőlem, hogy mutassak be bármit. De egyébként a legtöbb esetben már a 0. körös telefonos egyeztetés során átváltunk angolra egy pár percre, hogy teszteljenek. Sőt, sok helyen két kört is megy az ember úgy, hogy magyar anyanyelvűvel nem is találkozik, szóval bőven fel van mérve a nyelvtudás.


De mindegy így, mert az előző Válaszoló a kezdetektől azzal érvel, hogy BE SEM HÍVNAK, ha nincs papírod.


Persze, biztosan van olyan munkáltató, aki a papírokra van ráizgulva, de nem kell elijeszteni a Kérdezőt azzal, hogy ez az általános, ezért reménytelen helyzetben van.

jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!