Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikusnak német nyelvtud...

IQ-Fighter kérdése:

Informatikusnak német nyelvtudassal van-e esélye elhelyezkedni a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két dolog felől szeretnék érdeklődni.


Az első kérdésem az lenne, amit màr fentebb is említettem, hogy egy informatikus bsc-t végzett, kizárólag német nyelvvizsgával rendelkező mérnöknek mekkora esélye lenne a munkaerőpiacon? Vagy angol nyelvvizsga nélkül nem igazán tudna elhelyezkedni?


A másik kérdésem az lenne ,hogy egy informatikus foglalkozik-e bármilyen szinten PLC-vel (elvégre programozható logikai vezérlő) vagy ezzel kizárólag a mechatronikai és villamos mérnök foglalkoznak?


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 23. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Probléma, hogy jó szakember angol nélkül nem lehetsz. Innentől kezdve nem a nyelvtudás hiánya a gond, hanem a szakmai tudás hiánya. Amúgy nem a nyelvvizsga kell, hanem a nyelvtudás, a papírt senki se kéri. De ha nem tudsz angol szaknyelvi szöveget olvasni, abból tanulni, akkor véged van.
2022. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kissé elszomorít, hogy habár az elvárt B2 szinten magabiztosan beszélek németül, sajnos teljesen haszontalan önmagában. Azt reméltem (mások tapasztalatai alapján) legfeljebb minimálisan van hátrányban az a munkavállaló, aki csak németül tud beszélni. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy nagyjából semmilyen, vagy csak nagyon minimális lehetősége lesz a munkakeresés során.


Ettől függetlenül köszönöm a gyors korrekt választ!

2022. jan. 23. 21:57
 3/14 anonim ***** válasza:

A német nyelvtudás előny tud lenni, de csak az angol mellett. Helyett nem.

Hogyan tanultál meg programozni és hogyan fejleszted magad angol nyelvtudás nélkül?

2022. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Hogyan tanultál meg programozni és hogyan fejleszted magad angol nyelvtudás nélkül?" Igen ez engem is érdekel.


A német nyelvtudás nagy előny, de ez nem változtat azon a tényen, hogy az informatika nyelve az angol.

2022. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Minimális angolom van, de ezt nem igazán tartom említésre méltónak. Amennyi az egyetemhez kell nyelvismeret, annyit magamra szedtem. Ez viszont passzív nyelvtudás és szóban már nem tudnék megnyilvánulni.
2022. jan. 23. 23:05
 6/14 A kérdező kommentje:

(A legnagyobb tisztelettel, de..) Nem említettem sehol, hogy tudok programozni. Illetve azt sem írtam,hogy informatikát tanulok, mivel villamosmérnöki bsc-n vagyok. Első sorban az automatika specializáció érdekelne (plc és egyéb folyamatirányítás). Pusztán kíváncsi vagyok milyen lehetőségeim lennének a fent említett tudás birtokában a munkaerőpiacon. Gondolkozom azon, hogy mérnök infóra átmegyek(a jegyeimtől független, nem megemlített okok miatt). Ezért is tettem fel a második kérdést, hogy amennyiben a váltás mellett döntenék, az informatikus képzés során oktatnának-e PLC programozást. (Gondolom, villamos mérnököknek is inkább angol tudással veszik nagyobb hasznát, de talán valamivel több lehetőségük van, ha elsősorban csak németül beszélnek)


Továbbra is köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 23. 23:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt az ideje elkezdeni angolul tanulni akkor, anélkül elég fura ma már létezni is diploma ide vagy oda.
2022. jan. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz. Aktiválnod kellene az angolodat. Én is ezen vagyok, csak nincs beszélgetőpartnerem.
2022. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sok mindent meg lehet tanulni a magyar és német szakirodalomból is, de ha nem tudod az angolt is használni, azzal hátrányban vagy azokkal szemben, akik tudják használni az angolt is. A némettel viszont előnyben vagy azokkal szemben, akik még németül se beszélnek. Szóval haszna mindenképp lehet.


Német cégeknél, vagy német nyelvterületen dolgozva kimondottan hasznos lehet a német tudásod. De a németek jó része is beszél angolul, így a német munkással szemben is hátrányban vagy, ha te csak németül beszélsz, más világnyelven nem.

Biztos a németek sem mind beszélnek más nyelven, de én eddig akárhányszor találkoztam munka ügyben németekkel, még egyszer sem köztük olyan, aki ne beszélt volna angolul is.


Nyugat-európában több olyan ország is van, ahol akár 2-3 hivatalos nyelve is van az országnak (lásd Svájc, Belgium, stb) és minimum a határ menti területeken és a nagyobb városokban teljesen hétköznapi dolog, hogy emberek több nyelven is beszélnek.


A nyelvtudás csak Magyarországon ilyen hatalmas akadály, hogy emberek inkább nem veszik fel a diplomájukat, minthogy letegyenek egy nyelvvizsgát.

2022. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért tegyük rendbe a dolgokat.


1. Senkit nem érdekel a nyelvvizsga, csak a tudás. Én soha, sehova nem írom be a nyelvvizsgáimat, és soha nem kérdezi senki. Olyan, mintha nem is léteznének.


2. Azzal egyetértek, hogy az angol tudás nagyon fontos egy informatikusnak (is). Kezdj el angolul tanulni! Jövő nyárra már egész jól fogsz tudni makogni.


3. Viszont a németek MINDENT lefordítanak németre (elég nagy piac ez ehhez). Keressetek rá bármilyen informatikai témára németül, nagyon nagy eséllyel a legjobb könyvek mind megvannak németül is. Németországban dolgozom (mint data scientist), és mindig meglepődöm, hogy milyen friss német nyelvű arzenál van a közel lévő könyvesboltban a programozás, data science polcokon. Ergo simán meg lehet tanulni programozni csupán német tudással.


Sőt igazából pusztán magyar nyelven is meg lehet tanulni programozni, mondjuk attól függ melyik nyelven, de pl. PHP/JavaScript témában elég sok minden van magyarul, pl. a letscode oldalon.

2022. jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!