Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelent valamit, akár előnyt,...

Jelent valamit, akár előnyt, ha munkahelyen valaki lmbtq közözzésghez tartozik? Áálláskeresésnél lehet ez előny?

Figyelt kérdés

jan. 18. 22:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem előny, hátrány. Nem fognak felvenni. Persze nem azért nem...
jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Nyugati NGO-nál, vállalatoknál, ahol elő van írva a diverzitás, akár lehet előny, ha éppen még nem elég színes a palettájuk. Aktivista NGO-nál is biztos hamarabb kapsz ilyen kis apró munkákat, ha lila/zöld hajú, fiús leszbikus lány vagy, mintha egy "konszolidált" kormánypárti beütésű konzervatív vagy.
jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném.
jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Ha Szájer vagy Gulyás Gergely titkárának jelentkezel, határozottan előny.
jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hátrány. Nem mondom el melyik cégnél (nagyobb multi), de azzal kezdik a felvételt hogy facebookon rád keresnek. Ha szivárványos a profilképed, be se hívnak interjúra. Ugyan ez a helyzet ha önéletrajzba beleírod a "preffered pronoun"-odat. Az a tapasztalat, hogy nagyon nehéz együtt dolgozni ilyen emberekkel. Nekem is volt külföldi kollégám aki rohant HR-hez hogy nem vagyunk hajlandóak használni a "preffered pronoun"-ját. Azt hittem valami kabaré, mert ilyet tényleg csak filmekben vagy rossz viccekben hallani. A lényeg, hogy általában akik ilyen közösség oszlopos tagjai, azok hiperérzékenyek is, és a teljesítmény rovására megy ez a bizonyos érzékenység. Úgyhogy ahol én dolgoztam, ott bevett szokás volt az ilyen embereket már az elején kiszűrni és elküldeni, persze mindenféle más indokkal, mert egy bírósági perben a cég vesztett volna.
jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Állastól függ, van ahol kifejezetten előny, pl divatipar.

Egy lakatosüzembe is felvesznek sztem egy nyíltan meleg férfit, csak azt nem teszi zsebre, amit majd a kollégáktól kap.

jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Lehet előny bizonyos helyeken, pl. filmipar.
jan. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
Mi van? Szeretnèl pozitìv diszkriminàciòt? Azèrt ,mert meleg vagy? Senkinek semmi köze a nemi identitàsodhoz,magànügyed,erre ez àltal szeretnèl elõnyhöz jutni? Közügyet csinàltok belõle,azt akarod,hogy tudjam,te màs vagy. De mièrt? Mi köze van ennek bàrmihez? Tehetsèg,alàzat,szorgalom,ez szàmìt,de az,hogy kihez vonzòdom,az nem relevàns. Arànytèvesztèsben èltek. A nemi identitàsod csak ràd tartozik. Szerinted?
jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azert elegge hatrany ha valaki nyiltan felvallalja es beszel rola. Vagy oneletrajzban is benne van
jan. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!