Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltanom kellene?

Váltanom kellene?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve egy könyvelőirodában dolgozom. Van olyan ügyfél, aki több vállalkozással van nálunk, de kb. semmit nem tud elintézni, mindenért hív, közben meg rengeteg a számlája. Ettől az ügyféltől teljesen tönkrementek az idegeim, de a főnököm nem hajlandó elküldeni, mert állandóan azzal takarózik, hogy nem tudná a béreket kifizetni. Tisztában vagyok a kiadásokkal, mivel jár egy-egy alkalmazott, de ajánlottam neki más megoldást, hogy vállakozóként szerződéssel könyvelném a többi céget, a problémásat meg küldje el. Csak hallgatott. Most itt az év eleje, ilyenkor már évek óta hétvégén is túlórázok, mert máskülönben nem tudjuk tartani a határidőt. Emellett van egy kolléganőm (nyugdíjas), aki a fél napot azzal tölti, hogy kávézik meg cigizik meg beszélget, a munkája meg annyit ér, hogy a záráskor egy csomót javítunk utána, amivel szintén sok idő elmegy. A főnököm őt se küldi el.

Mostanában hajlok arra, hogy elmenjek máshová, igaz, a kínálat most elég gyér. Az iroda mellett szól a lakóhelyemhez való közelsége és a fizu, meg végül is a közösség is jó.

Ti mit tennétek?



jan. 19. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Én váltanék. Engem egy ügyfél teljesen kikészített, fogytam, nem aludtam rendesen. Végül kénytelen voltam 3 hónapra betegszabira menni. Aztán meguntam kerestem másik munkahelyet.

Ennyi tapasztalattal biztos gyorsan találsz másik munkahelyet.

jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor több a rossz mint jó vagy amikor már elvesztettem az adott helyen a motivációmat.
jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megszoksz, vagy megszöksz! Választani kell. Tedd fel magadnak a kérdést: tudnál még 10 évet ott dolgozni ilyen feltételek mellett? És már tudod is, hogy mit lépj.
jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Téged bárhova bármikor átvesznek.
jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Én is biztos váltanék, kell a francnak, hogy egészségileg is leépüljek. Biztos fogsz találni mást! Sok sikert!
jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Csinálj saját vállalkozást!


Gyakorlatod,ismeretséged meg van hozzá!

jan. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves 38%os,mindenkit lepontozó:mi a probléma a válaszokkal?Te nem mernél váltani,ezért pontozol le mindenkit?
jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az előző munkahelyem pont ilyen volt. 5 km-re laktam, gyalog jártam be, lazaság volt, rugalmas munkaidő, jó fej kollégák, jó fizetés. DE! Volt egy ügyfél, akinek a hátsóját ki kellett nyalni, mert hogy az egyik legnagyobb építőcég Magyarországon és ő hozza a bevétel felét. Akkora tapló volt a nő, akivel tartanom kellett a kapcsolatot, hogy már görcsben volt a gyomrom, ha láttam, hogy ő telefonál. Semmi nem volt jó neki, lekezelően beszélt, gusztustalanul viselkedett. (Főleg, hogy úgy állapodott meg a főnökömmel, hogy azért hozza hozzánk a megrendeléseit, mert minden megrendelés után visszacsúszik egy szép összeg a zsebébe. Felmondás után egy ideig bennem volt, hogy szívesen felnyomnám a főnökeinél, de nem süllyedtem le a szintjére.)

És persze minden azonnal kellett nekik, ráadásul mindig valami nagyon extrém dolgot akartak, ami eleve több idő lett volna és sok alvállalkozót be kellett vonnom, hogy megvalósítható legyen, ami persze plusz idő és energia. Olyan szinten kicsinált egy év alatt, hogy felmondtam. Hozzáteszem, az elődöm idegösszeroppanás miatt mondott fel egyik pillanatról a másikra, 6 év után. Miatta. Hát én ezt nem vártam meg.

jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Nagyra értékelem a segítő szándékot és a tapasztalatok megosztását.
jan. 20. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!