Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális így érezni a munkával...

Normális így érezni a munkával kapcsolatban, vagy ideje váltanom?

Figyelt kérdés

Hibridben dolgozom, heti két nap bent az irodában, heti 3 nap HO.


HO napokon 8 előtt kicsivel kelek, van, hogy könnyebben, van, hogy nehezebben. Már előző este rám jön az, hogy nagyon nem akarok holnap dolgozni. Elkezdem reggel a munkát, kb 1-2 órát nyugiban eldolgozgatok, mert a könnyű feladatokkal kezdem. Aztán jön a nehezebb és elmegy a kedvem, nehezen veszem rá magam, több szünetet tartok. Közben néha írogatnak teamsen és megáll bennem az ütő, hogy vajon elcsesztem e valamit, vagy segítséget kérnek olyanban, amiben nem tudok segíteni. Esetleg a főnök rám akar e sózni még valamit. Kedvetlenül megy a nap további része.


Irodai nap az maga a halál. Korán kelek még 6 előtt. Kb félek az ébresztőtől már előző este, vagy ha hajnalban felkelek, meg nem is alszom ki magam, pedig 10-kor már alszom. Utazok egy csomót, bent meg hallgatom a hülye kollégákat. Vannak jófejek is, de kevésbé jófejek is, akik mindenbe beleszólnak meg mindig ugyanazt mondják el, meg negatívkodnak. Hangosak, zavaróak. Kötelezően velük kell ebédelni, mert különben én vagyok az antiszoc. Miközben amúgy azért nem szeretek csak velük enni, mert úgy érzem, nem ehetek akármit, mert abba is belekötnek, ha egészségtelen, meg azt is észreveszik, hogy egészséges, akkor meg fogyózok biztos. Végig tolom a napot kint egy zombi, full álmosan, zavaró tényezőkkel, kevés szünettel, mert ha sokat tartok, rám szólnak. Hazafelé menve is azon gondolkozom, miért nem vagyok már otthon. Aztán semmit nem tudok csinálni mert elfáradtam nagyon, holnap meg kezdődik minden elölről.


A hétvége meg persze kb 5 másodpercig tart.


Más is így érez? Ez átlagos?


2023. jan. 2. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Függ ez attól, mióta dolgozol ott: azt tapasztalom, hogy az első pár hónapban hajlamosabb az ember negatívan látni a dolgokat.


Másrészt fontos a megfelelő stratégia: a legjobb munkahely is tűnhet rossznak, ha az ember folyamatosan attól retteg, hogy elront valamit, vagy kap valami nehéz feladatot. Meg kell tanulni a megfelelő lelkiállapotot elsajátítani, és a dolgokat a megfelelő hangsúlyuk szerint kezelni.


De persze ha a munka nem jelent kihívást, nincs benne jövő, akkor nem kell erőltetni.

2023. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de ennyiből nem tudjuk megmondani, hogy a munkahelyi légkör a rossz vagy pedig valóban nem vagy elég jó a feladataid ellátáshoz és azért szorongsz
2023. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mióta dolgozol ott, mert ahogy írták, ez az elején pár hónapig pl normális, hogy minden nehezebb, amíg nem ismered teljesen ki a környezeted és a dolgokat.


Amit apróságot tudok még javasolni: a nehezebb feladatot mindenképp délelőttre tedd. Azért, mert nap végén már nem tudsz úgy koncentrálni, mint még nap elején.


Egyébként én is elhúztam rendesen utolsó utáni időpontig egy feladatot most. És szintén jönnek majd új dolgok, amiről nincs céges belső ismeret(em) még.. előre utálom, mert kevesebb értelme/hozadéka lesz mint amennyi stresszel és vesződéssel fog járni az egész.


Én voltam több évig már olyan munkahelyen, ahol élveztem bejárni minden nap és szerettem amit csináltam. Itt ezt én nem szerettem meg ahol most vagyok, hiába az emberek itt is jó fejek nagyrészt, de nem normális ha eret akarsz a magadon vágni kb hetente.


Nekem is csak ideiglenes a mostani, nem innen fogok nyugdíjba menni.


Mielőtt váltanál, azért gondolod át a pro kontra dolgokat, és hogy mit lehetne változtatni. A váltás sem garancia, hogy a másik hely jobb lesz. Ha viszont hosszú távon nem érzed jól magad, igazából nem is kérdés.

2023. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!