Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha új munkahelyre kerülök mi...

Ha új munkahelyre kerülök mi a szabály? Gondolom nekem kell bemutatkozni vagy esetleg a főnök bemutat a többieknek. Mi kell ahhoz, hogy szimpatikus legyek? Eléggé introvertált személyiség vagyok.

Figyelt kérdés
jan. 21. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy böszme.
jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha belépsz valahova, köszönj, ha új emberrel találkozol, mutatkozz be. nekem nagyon szimpatikusak azok az emberek, akik szívesen beszélgetnek, ha üresjárat van, de ha éppen meló van, akkor nem zaklatnak irreleváns hülyeségekkel, hanem teszik a dolgukat.
jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amiket #2 írt, de először legyél inkább csendesebb megfigyelő és jó hallgatóság. Ne vegyél részt a pletykákban
jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

A köszönés, bemutatkozás nagyon fontos egy csomó embernek. Figyelj rá, hogy hangosan, tisztán, érthetően köszönj, ne csak az orrod alatt mormold el, mert nem biztos, hogy a másik meghallja - és ha nem hallják, akkor pont ugyanolyan, mintha nem csináltad volna.


Engem az ilyenek nem foglalkoztatnak, de nagyon sokan iszonyú érzékenyek rá, nagyon el tud valakit vágni a közösségben, ha azt jegyzik meg valakiről, hogy "az új ember, aki be se mutatkozik, nem szokott köszönni sem".


Sokan annak is nagy jelentőséget tulajdonítanak, hogy ki köszön előre a másiknak, vagy csak válaszol a másik köszönésére. Legyél előzékeny, köszönj te udvariasan előre mindenkinek.


Ajánlott köszönési forma a napszaknak megfelelő magázódási formában: Jó reggelt/napot/délutánt/estét kívánok!

jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
jan. 30. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!