Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tettetek volna a helyemben?

Mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
Áruszállító vagyok egy cégnél, és ugye rendszeresen ugyan azokba az üzletekbe szállítok, így nagyjából ismerem az alkalmazottakat is. Van az egyik helyen egy csaj aki át szokta venni az árút mint bizti őr. Most ahogy bementem azt láttam hogy a hátsó raktárnál két szintén ott dolgozó csaj úgy beszél vele mint a kutyával, próbálta magát megvédeni de a csajok nem igen hagyták szóhoz jutni, rendesen sarokba szorították szegény. Ti mit tettetek volna a helyembe, először gondoltam segítek neki valahogy de nem mertem beleszólni a konfliktusba, inkább gyorsan eljöttem, de lelki ismeret furdalásom van kicsit. Ti mit tettek volna egy ilyen helyzetben?

jan. 22. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmad sincsen gondolom, hogy miért tették ezt vele, lehet meg van az oka. Mondjuk a magyar munkahelyek elég toxikusak. De úgy gondolom, hogy egy biztonságinak még ha nő is kell, hogy legyen annyi tartása, hogy kiálljon magáért. Elhiszem, hogy frusztrál a dolog, de nem a te gondod, szóval ne avatkozz bele mert a végén még te járod meg!
jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Hogy hogy mit?


2024 van ember.


Minden ilyen jellegű esetben,okosteló ki a zsebbű, kamera bekapcs és irány a YouTube.



Legközelebb ne maradjon el.

jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kései Sirató ***** válasza:
92%

Szerintem ne avatkozz bele.

Pl. Ezért:

Lehet, hogy valakit lopni látott és elengedte, holott fel kellett volna tartóztatnia.


Még a végén téged is kihallgatnak, ha ilyenbe keveredsz.

jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1

Próbálta ő magát megvédeni ahogy láttam, de a másik két csaj folyamatosan "hátráltatta".

jan. 22. 11:55
 5/12 A kérdező kommentje:

3

Nem lopásról volt szó. Valami olyan volt ahogy kivettem, hogy az egyik csajnak az öccse vitt ki valamit valamikor még, de volt engedélye rá. A biztiőr csaj meg rászállt, meg szivatta a kis srácot hogy utána mindig átnézte a csomagjait, meg ilyenek az meg ez miatt folyton lekéste a buszát. Tehát nem csak megnézte a csomagját, hanem a zsebeitől kezdve mindent. Az egyik csaj a kis csávó nővére volt a másik meg annak a barátnője.

jan. 22. 12:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor meg is válaszoltad magadnak, mi a kérdés?

A bizti csaj visszaélt azzal a kis hatalmával és szivatott egy srácot és ezek után még sajnálod és itt értetlenkedsz.

jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6

Ez az volt amit hallottam hogy erről beszéltek. A biztiőr azt mondta nekik hogy ha az őccséd nem flegmázott volna annyit akkor nem lett volna baszogatva. Szóval tuti nem véletlenűl csesztette a kis srácot.

jan. 22. 12:34
 8/12 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Nem tettünk volna semmit a helyedben.
jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te ügyed, nem kellett volna tenned semmit. Attól, hogy neked szimpatikus a csaj, a munkahelyén neki is lehetnek konfliktusai bárkivel. És hibázhat ő is. Lehet, hogy nem hibázott, de ezt neki kell tisztáznia, nem neked. Ez az ő ügye. Te maximum kifejezésre juttathatod az együttérzésed felé legközelebb, ha úgy érzed és ennyi. Elmondhatod neki, hogy sajnálod, hogy ilyen szituációban láttad és reméled, hogy megoldódtak a munkahelyi problémái. Ennél több "teendőd" nincs. Nem a te ügyed. Nagylány ő, majd megoldja a maga módján, ahogy neki jó. Nem a te munkahelyed, nincs beleszólási jogod. És amúgy sem ismered a pontos körülményeket, az előzményeket, meg az egész szituációt sem. Nem kell bíráskodni ilyen esetben senki mellett sem. (Ha beleálltál volna a vitába és segítettél volna neki, lehet hogy még jobban rászállnak a csajra a kollégái és ezzel többet ártasz mint használsz.)
jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megvédeni. Ha kiállsz érte, és le is tudod állítani a jelenetet, sajnos azután eljössz, a csaj meg ott marad két még zabosabb ellenféllel. Kicsi az esélye, hogy javítani tudsz a lány helyzetén, rontani viszont simán.


Az egyetlen esetleg pozitív eshetőség, ha nem a csajt véded, hanem a csávók méltatlan viselkedésére jelzel vissza. Az üzenet ilyenkor nem az, hogy ordibáljatok szegény Julcsikával, hanem hogy ordibálni csúnya dolog. Ez is vékony jég, de kisebb eséllyel ártasz a lánynak.


Én inkább legközelebb megkérdezném a lányt, hogy jól van-e, gyakran érik ilyen inzultusok, tudok-e segíteni neki, stb.

jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!