Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszautasítottam egy jó...

Visszautasítottam egy jó állásajánlatot. Ti is ezt tettétek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy OKJ-s gazdasági képzés a legmagasabb végzettségem, most egyszerű adminisztrátorként dolgozom. Tovább akartam lépni egy jobb helyre, így hát fél éve elkezdtem pályázatokat, önéletrajzokat küldözgetni különböző cégekhez. Éppen ma hívott vissza (fél év után) az egyik. Egy elég jó cégről van szó, jókat hallottam róluk, a munkakör, fizetés is megfelelő lenne számomra, csakhogy közben én már pár hónapja letettem a munkakeresésről, mert inkább meggondoltam magam, és úgy döntöttem, hogy fősulira megyek és elvégzek egy levelező szakot, mellette pedig keresek valami részmunkaidős állást. Tehát mondtam a telefonban, hogy már nem aktuális. Most pedig azon filózom, hogy jó döntést hoztam-e, lehet hogy nem kellett volna hagyni elúszni ezt a lehetőséget. A városban, ahol lakom, nincs annyi munkalehetőség, mint mondjuk a fővárosban, de azért mégis akad egy pár, sok itt a nemzetközi cég. Szerintetek jó döntés volt, vagy nem? Nektek volt már ilyen, hogy visszamondtatok egy állásajánlatot? Megbántátok utána?

2019. máj. 24. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanban még nem mondtam le semmit.

De több körös intejúknál többször léptem vissza az első (vagy akár a második) forduló után, ha valamiért úgy éreztem, nem tetszik az adott hely.

Most már ne emészd magad (de később legyél megfontoltabb).

2019. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Picit komolytalannak tűnik, hogy fél év kihagyással hívnak és már telefonon keresztül állást ajánlanának, általában minimum 1 élő interjú van. Fősulival lehet, hogy jobban jársz. Pontosan soha nem fogod tudni mire mondtál nemet szóval ne rágódj rajta. Az is lehet, hogy utáltad volna, nem lehet előre tudni teljesen, hogy mire vállalkozik az ember.
2019. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem ajánlották fel, csak kérdezték, hogy aktuális-e még a jelentkezésem, akkor szívesen meghívnának egy közös interjúra. Gondolom akit már felvettek, az felmondott, vagy nem vált be, és nem írták ki inkább újra a pozíciót, hanem felhívták az egyik regebbi pályázót, megkérdezni tőle, aktuális-e még.
2019. máj. 24. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs mázlid akkor egy Okj-s gazdasági papírral vegetálni fogsz életed végéig. 40 fölött meg lecserélnek majd egy hasonló kaliberű fiatalra akinek még náladnál is kevesebb elég. Szerintem nagyon okosan döntöttél. Kihúzod ezt a pár évet és neki állhatsz egy normális karriert csinálni. Sok sikert.
2019. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!