Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudnám átképezni magam,...

Hogy tudnám átképezni magam, ha eleve az a bajom a munkámmal, hogy nem marad mellette időm semmire?

Figyelt kérdés

Alapvetően szeretem a munkám, de egyszerűen tönkremegyek bele hogy mennyi időt visz el. Napi legalább 12 óra, és akkor még az otthoni “kötelezők” is ott vannak.


A szakmámon belül biztosan nem találnék jobbat. (Ismerem a terepet)

Szóval marad az, hogy szakmát/pályát kell váltanom. Ez hogy kivitelezhető, ha már jelenleg is mínuszban vagyok? Például már most is 5, maximum 6 órát alszok mert azon tudok spórolni valamennyit, de ez nem fenntartható… (7-8 óra lenne elég nekem)


Nem tudok felmondani és főállásban tanulni átmenetileg se, anyagilag ezt nem engedhetem meg.


Hogy lehet így tanulni munka mellett? Aki szakmát váltott hosszú munkaidő mellett, az hogy csinálta?


jan. 22. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Válts rosszabb munkára is akár, ami mellett tudsz tanulni. Kis bevételkiesés lesz, de ugye átmeneti.
jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sok tényezőtől függ, pl. hogy mióta vagy a jelenlegi pályádon, mennyi a fizetésed stb. és annak a sikere is ezektől függ, amit az utolsó írt.

Nekem nem sikerült váltanom, elvégeztem egy egyetemet munka mellett, kínkeservesen, ráment az akkori magánéletem meg kb. a teljes akkori életem, és el is adósodtam, valamint közben beláttam hogy az új "szakmámmal" maximum külföldön vagy vállalkozóként szeretnék valaha valamit is kezdeni, különben visszalépés lenne 30+osan kisinasként vergődni valami putriban (próbáltam.) Jelenleg meg egyik se aktuális.

Úgyhogy ugyanazt csinálom mint a nagy váltás idejèn igaz jobb fizuért, jobb körülmények között, és az első, eredeti szakmámhoz is van némi köze.

Szóval ha váltasz is, ne úgy válts ahogy én.

Nézz ki pl. X cégnél Y munkakört, nézd meg mik a követelmények, ès tanuld meg azokat tanfolyamokon vagy YT videokon, a tapasztalataodat meg pótolja majd a mostani szakmában szerzett tapasztalatod. Legalabbis van sok jo hely ahol igy megy. Inkább ezeket célozd be.

De biztos van más alternativa is.

jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

Nem engedhetek meg olyan bevételkiesést. 😔


#2

Egyetem bele se férne :D köszi a tippet, nézelődök majd

jan. 22. 14:47
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
#3 Mennyi bevételre van szükséged? Elmehetsz akár vendéglátózni futárkodni vagy bárhova, ami engedi hogy mellette tanulj. Ezek tipikusan olyanok, amiket lehet csinálni rugalmasan, vagy tanulás mellett. De rengeteg ilyen van.
jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4

Falun (ahol élek) nem nagyon vannak ilyenek, a városba való bejárással meg ugyanott lennék mint most. :(

400 nettó kellene legalább (ennyit keresek most)

Bár nem tudom ennyit manapság mennyi munka összeszedni futárként…?

jan. 22. 15:04
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

És mire képeznéd magad?


Azt mondod, hogy 400 nettó kellene havonta hogy megélj a következő mondjuk 1 évben, amíg kitanulsz valami mást? Tehát kb 0 megtakarításod van és mindig felélsz 400k-t havonta? Mire, ha szabad tudnom? Ugyanitt, kb mennyi pénz lennél hajlandó fizetni egy adott képzésért?


Az szerintem nem lehetséges, hogy pénz kiesés nélül meg tudod ezt csinálni. De ez egy befektetés.

jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6

Még nem tudom mire képezném, egyelőre csak azt tudom hogy ezt nem bírom tovább csinálni.

Van valamennyi megtakarításom, de egyrészt nem elég, másrészt ahhoz is hozzá kell nyúlni időről időre, az elmúlt pár hónapban pl volt több előre nem tervezett nagyobb kiadás is (nem hobbi célú, hanem javítás, szükséges dolog pótlása, ilyesmik), semmiképp nem akarok lenullázódni. És nem is csak magamra kell gondolnom az anyagiak terén.

De nem szeretném a pénzügyeimet jobban részletezni, direkt azért írtam bele a kérdés leírásába hogy nem opció olyan megoldás, amivel bevételtől esnék el.

jan. 22. 15:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok újra és tökre megértelek, nekem sem lenne opció a 400 alatti bevétel, egyszerűen azért mert szétrohadnának a dolgok körülöttem.

Azt írod, egyetem nem fér bele... hát, én is csak hittem, hogy belefér 😅

Egyébként nálad még egy minimális összegű hitel lehetne opció, olyan, viszonylag gyors képzéssel kombinálva, amivel garantáltan el tud helyezkedni, mostaninál néhàny több 10 ezres fizetésért.

Valójában tényleg az egyetem, meg egy gyakornoki állás lenne az amit erre kitaláltak de azt is megértem, hogy nem fér bele, meg hát, az sem egy életbiztosítás.

jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

*el tudsz

*néhány 10 ezerrel több

jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
Otthoni kötelezőket leszarod, csak a legsürgősebbet csináld eg. Vagylehetugy is, hogy otthoni teendőkre kinézel heti 1napot és akkor gyors összebarmolod. Tanulni pedig levelőn.
jan. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!