Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha rendszergazdából szeretném...

Ha rendszergazdából szeretném átképezni magam fejlesztővé melyik iskola tanfolyamai lennének jobbak Codecool vagy Green Fox Academy?

Figyelt kérdés
Persze nyílván nem úgy gondoltam, hogy elvégzek egy ilyen tanfolyamot és utána tartanám is markok a jó fizuért hanem a tanulás alatt igyekeznék összerakni a beadandókból és hobbi projectekből egy kisebb portfóliót...
2023. szept. 26. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Teljesen felesleges pénzkidobás mindkettő.


Ezt végezd el: [link]


Utána nézd meg minek az ismeretére van szükség még egy szoftverfejlesztő pozi betöltéséhez és azokat tanuld meg: [link]


Majd csinálj komolyabb projektmunkákat + github profilt.


Jelenleg egyébként annyira telített a piac, hogy még a diplomások nagyrészét sem hívják be interjúzni, azoknak van esélye elhelyezkedni akik az egyetem mellett 1 - másfél évig diákmunkáztak valami nevesebb cégnél. Bootcamppal szinte esélytelen jelenleg junior pozit kifogni

2023. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Ezektől a drága akármiktől egy tisztességes Udemy kurzus is többet ér és tizedannyiba kerül. Önfejlesztéssel sokkal frissebb és jobb tudást tudsz összeszedni. Ha az elmélet is kell, akkor meg levelezőn csinálsz egy PTI szakot, de általában sehol nem kérik az egyetemet, ha megvan a tudásod.
2023. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

És ha rendszergazdából szeretném átképezni magam politikussá?

Úgy hallottam ott sokkal jobban lehet keresni. 🙄

2023. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
En az egyiket vegeztem... Menekulj ezektol!
2023. okt. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

DevOps munka nem érdekelne? De rendszergazdából IT biztonság fele is tudsz lépni kényelmesebben.


Nem szeretnélek lebeszélni a programozásról, de gondolom a pénz és izgalmasabb munka miatt váltanál nem? Mert ha igen, akkor érdemes lenne az eddigi tudásod kamatoztatni és amiket fentebb említettem, azoknál ez lehetséges. Ráadásul mindkettő izgalmas, programozós fizukat tudsz hazavinni és hatalmas kereslet is van rájuk. Igaz, hogy itt is a jó szakemberek kellenek, mint programozásban is csak belőlük van hiány a valóságban, viszont ezeken a területeken nincs telitődve a junior piac, sokkal könnyebb elindulni rajtuk és neked még előnyöd is lenne a rendszergazda munkád miatt (még ez programozásban nem lenne így, ott ugyan úgy egy átlag junior lennél, amiből van amúgy is rengeteg már).


De ha a programozás érdekel, akkor csináld nyugodtan, csak sokan nincsenek tisztában az IT-s piaccal és azt hiszik, hogy a programozók keresik kiemelkedően a legtöbbet, tehát pénz miatt felesleges azt választani.



Ami pedig a kérdésed illeti, te már IT-ban dolgoztál és tisztában vagy sok dologgal, pláne a google használatával! Figyelj, nem rosszak a kurzusok, ha van pénzed és elég időd a tanulásba rakni, akkor tényleg adnak releváns tudást, csak te nem egy nulláról induló kezdő vagy, minek fizetnél egy halom pénzt a kurzusokért, ha mindent megtudsz otthon egyedül is tanulni?


Neked egy IDE setup nem lesz probléma, az environment variables se egy úh dolog számodra, google-t magabiztosan használod, tudsz angolul... Most érted mire célzok, otthon neked csak a nyelv tanulására kellene koncentrálni úgy, hogy google-t tudod használni magabiztosan. Innentől kezdve teljesen felesleges ilyen kurzusokkal bajlódnod, mert mindent megtudsz tanulni otthon ingyen is, vagy ha muszáj, akkor ott van udemy pl, ahol 100 dollárból junior szintre tudnád magad fejleszteni bármelyik nyelvből.


Én inkább egy levelezős egyetemet ajánlanék, mert egyrészt jobban mutat majd CV-be, hogy diplomát csinálsz, másrészt sok mély technikai tudást fogsz kapni, harmadrészt pedig lesz egy diplomád majd ami később jó cégeknél senior pozikhoz alap lesz. Elvégezni pedig nem lesz nehéz, pláne ha már így IT-ban mozogsz, egyedül matek lehet probléma, de külön tanárra lenne pénzed gondolom, meg ez csak az első 3 félévben probléma, hogy ilyen matekosabb tárgyaid vannak.

2023. okt. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!