Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megyek állásinterjúra tudtok...

HunLo kérdése:

Megyek állásinterjúra tudtok tanácsolni valamit?

Figyelt kérdés

#állásinterjú #Kollégák,munkahely #Tanácsolás
jan. 22. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ne görcsölj,ne légy disznó.
jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj. Egy kalappal!
jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne késs el.
jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Légy őszinte de tömör. Ne térj ki olyan személyes dolgokra, amikre nem kérdezték rá konkrétan.
jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a cég/intézmény honlapját előtte, hogy tudj valamit azért róla.
jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk annyit írhattál volna, hogy milyen típusú munka. A cégből gondolom már felkészültél, én ilyenkor viszek magammal néhány nyomtatott példányt a CV-mből, biztos, ami tuti.


Érkezz kb. 5-10 perccel hamarabb, és ha van rá lehetőség (pl. irodaház recijén várakozol ott szokott lenni nyilvános wc) akkor egy tükörben nézd meg magad miután már levetted a kabátot, sapkát, sálat, hajigazítás, ha nő vagy nincs-e a smink elkenődve, szemüvegen nincs-e nagy koszfolt, egy gyors rágógumi rágás (aztán köpd ki nyilván), orrfújás, ékszer, nyakkendő, ing stb. igazítás, mély levegő.


Ilyen vacak időben én egy papírzsepivel a cipőt át szoktam törölni ha tömegközlekedéssel megyek.


Mosoly, kézfogásnál a másik szemébe nézz, próbáld megjegyezn a nevet.


Ne beszélj túl sokat, de ne is úgy kelljen minden szót kihúzni belőled. A kérdésfeltevőre nézz, a kérdésre válaszolj, nyugodtan kérdezz vissza ha valami nem egyértelmű. Volt munkahelyed/főnökeid/munkatársaid ne ócsárold - lehet beszélni a problémákról, hogy miért váltottál, de kultúráltan, finoman.


Nem kell mindig mindenben 100%-osan őszintének lenni, de csak óvatosan a füllentésekkel, nehogy belekavarodj valamibe (inkább féligazságokat mondj ha valamiben nem akarsz/tudsz totálisan őszinte lenni.


Ne dicsekedj, hogy milyen fasza vagy, de nyugodtan emeld ki, amiben jó vagy.


Remélhetőleg készültél kérdésekkel, ha van lehetőség rá tedd fel.


Sok szerencsét! :)

jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha bértárgyalás lesz, ne félj feljebb lőni összegben annál, amit keresni szeretnél, ha kellesz nekik, úgyis egyezkedni fognak. Ezt én is nagyon nehezen tanultam meg, a párom rágta a fülem, hogy ne legyek már bátortalan, próbáljam meg és meglátom, hogy működik. És tényleg így volt, olyan összeget alkudtam ki, amiről álmodni sem mertem volna.
jan. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard nagyon a munkát.

Ahol úgy álltam hozzá, hogy nagyon szerettem volna az adott munkát, ott sose vettek fel.

Ahol úgy voltam vele, hogy "Jólvan, nézzük meg mi ez..." ott mindig felvettek.

jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!