Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nyernél a lottón másnap...

Ha nyernél a lottón másnap milyen indokkal mondanál fel, hogy ne kelts gyanút? Illetve hogyan vészelnéd át a felmondási időt?

Figyelt kérdés

30 napig él a felmondási idő addig muszáj dolgozni, szóval addig bombáznának kérdésekkel, hogy "miért pont most? Miért mondasz fel hirtelen? Valami baj van, meséld el! Utálsz minket, ugye? Nem érzed pofátlannak, hogy cserbenhagyod a kollégáidat?"


De maga a közlésnek is olyannak kéne lennie, hogy véletlenül se derüljön ki, hogy mi történt. Márpedig egy munkahelyen ezerrel megy a pletykálkodás.


Leendő milliárdosként hogy lehetne legdiszkrétebben kezelni ezt a helyzetet?



jan. 23. 17:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy mondanék fel.

Nem kényszerből csinálom, hanem mert szeretem. A kollégákat se hagynám szívesen hátra...

jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
#11: Milyen munkád/szakmád van neked, hogy ennyire szereted?
jan. 23. 21:57
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

#12

Egy szállodát vezetek

jan. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem mondanék föl, megvárnám az utalást is, meg azt is, hogy be legyen fektetve, elkezdjen nekem fialni a pénz. A tőkéből egy fillért sem költenék.

Volt már olyan munkahelyem, amit azonnal otthagytam volna, persze. Volt olyan, amit akár indoklás nélkül, azonnal is. Helyette intéztem volna az ügyeket a nyereménnyel, ilyen helyzetben nyílván nem számít ha 1-2 millió megragad az ember kezén.

jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%
Az előző helyemen úgy mondtak fel, hogy még nem volt másik, csak nem tudtam volna úgy interjúkra járni, hogy közben dolgozom, mert próbáltam, kétszer kértem, hogy előbb elmehessek és erre is azt mondták, hogy túl sokat kérek. De mivel korábban is volt, hogy új munka nélkül mondtam fel, tanultam belőle, hogy ezt nem szabad megosztani, mert akkor megkaptam, hogy haha a párod tart el de gáz... (Félretett pénzem volt). Úgyhogy most kitaláltam, hogy hova megyek, egy ismert céghez hasonló pozícióba. Úgyhogy a lottó nyeremény után is kitalálnék valamit, de szerintem nem egyből mondanék fel, lehet benne lenne a hírekben, hogy valaki elvitte az ötöst, így hogy ne keltsek gyanút várnék 1 vagy max 2 hónapot :D A felmondási időt meg mindig nehéz letölteni akkor is, ha nem tehetnéd meg, hogy ne dolgozz. Egyszer csak letelne :D
jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%
Mondtam*
jan. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
5. Azt megnézném hogy az ötös lottó nyereményét hogy éled fel abban a kb 60 évben amíg még élsz :D
jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudod elkerülni a gyanút, aki nyer a lottón egy nagyobb összeget csak idő kérdése, hogy mindenki más megtudja.

Én speciel, bemennék dolgozni, kezemben a felmondási papírral és ledolgoznám a próbaidőt. Kész ennyi volt...

jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem mondanék fel!
jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Thunderfairy ***** válasza:
86%
Telefonálnék már aznap hogy ennyi volt a munka viszonyom.
jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!