Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezeled a nagyképű,...

Hogyan kezeled a nagyképű, lekezelő embereket?

Figyelt kérdés
jan. 26. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy. Kerülöm őket.
jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az hogy kerülöd sajnos nem opció.

Így milyen stratégiát választanál?

jan. 26. 14:47
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
A legtöbb esetben kizárom őket az életemből. Ha nem tudom elkerülni, mert pl. kolléga, akkor csak átnézek rajta. Hideg vagyok, távolságtartó és ha magyaráz akkor egyik fülemen be, a másikon ki.
jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3


Ez oke, de ahogy a kerdezo irta 2-ben, mi van ha 3 fos projektrol van szo? Hogy zarod ki a munkahelyeden, ugy, hogy egyutt kell mukodnod vele o meg beled kot, beszol neked a masik meg hallgat?

jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha belém köt, akkor kiosztom olyan módon, amibe nem tudnak belekötni. Mindent meg lehet úgy fogalmazni, hogy átadja az üzenetet de mégis professzionális maradjon. Ha meg végképp nem tudok valakivel együtt dolgozni, akkor beszélek a főnökömmel, bár eddig a karrierem során erre csak 2x került sor.
jan. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

5


Hidd el, ha radcuppan egy ilyen parazita, akkor hiaba kiosztod, hiaba szolsz a fonoknek, amennyiben nem all ki melletted kb. 2 masik fuggetlen ember aki hallja a professzionalis szitokszavait ami uszito, akkor nincs sok esely erre. Fonok azt fogja mondani, "tanuljatok meg viselkedni es egyutt dolgozni, ha ez nem megy akkor pakolhattok" - ezt is a fonok professzionalisan kozli.

jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Én a megbeszéles híve vagyok. Felnőttként. Gyerekkent elkerültem, átneztem, levegőnek néztem az ilyen embert.


Lévén már értelmes es bátor felnőtt lettem, meg szoktam kérdezni, hogy "Jucika, mi bajod van velem? Én nem artottam neked semmit".


Ha ez nem hatásos, akkor "lecci, korlátozodjunk arra a minimumra, amit most meg kell oldanunk ketten, aztán én mennék jobbra el."


Nálam ez a szokimondas eddig mindig hatásos volt, de valószínűleg köze van ahhoz is, hogy egy 180 cm magas nő vagyok, ráadásul nagyon határozott.

jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
leosztom. az ego rombolasa mindent meger egy ilyen helyzetbe
jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos elég konfliktuskerülő ember vagyok, max. annyit teszek, hogy minimálisra csökkentem velük a kapcsolatot. Ugyanakkor amikor kell, igyekszek normálisan viszonyulni hozzájuk, ezzel is bizonyítva, hogy nem süllyedek az ő szintjükre.
jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az előző főnököm volt ilyen, de kolléga esetén is hasonlóan járnék el. Amikor már kezdett belemászni az arcomba, jeleztem a főnökének (voltaképpen a közös főnökünknek), hogy bajok lesznek. Aztán lettek is. Méginkább belemászott. Beszéltünk erről hármasban is. Olaj a tűzre. A főnököm-főnökének-főnöke bevonása már szinte automatikus volt, ahogy a HR-é is. Itt már tudhattam volna, hogy veszíteni fogok, de mennem kellett tovább ezen az úton. Pár hét alatt lerendeződött igazából, burkoltan, kulturáltan megkértek hogy távozzak, én pedig eleget tettem a kérésnek.

Tehát nem veszélytelen, de nemigazán van másik út.

Az a mocskos szipirtyó meg végig tudta hogy mit akar velem művelni.

Úgy jöttem el, mintha mi se történt volna, de remélem okoztam neki egy kis fejfájást.

A magasabb vezetés végig megértő volt, legalábbis szavakban.

jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!