Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Üzemorvos pszichológushoz...

Üzemorvos pszichológushoz akart küldeni alvási problémák miatt, ez indokolt lehet?

Figyelt kérdés

Eddig az évek során sosem került ez szóba, most sem érzem indokoltnak, de most új orvos van. Kérdezte, van e bármi panasz, erre azt feleltem, alvással kapcsolatos probléma akad azért. Előfordul, hogy kattogok egyes dolgokon, így olykor segítségül hívok egy kis meditációs hanganyagot és az segít elaludni és kicsit lefoglalja az agyam. Erre elkezdte, hogy ez bizony ADHD is lehet, és hogy javasolja, menjek pszichológushoz, mivel elég pörgősnek is tűnök. Mondtam,persze, hisz a munkám is megköveteli. Egyébként az egész családom ilyen, én ebben nevelkedtem.

Magam részéről úgy éreztem, mintha mindenáron rám akarná húzni a diagnózist, miközben főleg stresszkezeléssel kapcsolatos problémáim vannak. Ti mit gondoltok erről így látatlanban?


febr. 1. 15:18
 1/6 Kitana. ***** válasza:
78%
Ha úgy érzed, segítene a pszichológus a stresszkezelésben, akkor menj. Ha meg nem érzed, hogy baj lenne, akkor ne menj, ennyi. Te tudod, mennyire ront az életminőségeden a dolog. Azt erősen kétlem, hogy ADHD lenne az, hogy nem tudsz egyből elaludni, ez egy darab tünet ami mindenféle mentális probléma mentes emberekre is jellemző, kéne mellé még pár másik, hogy az legyen. De a pszichológus akkor is fogad, ha csak a stresszel vannak gondjaid.
febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Mi a fenének kellett ezt elmondani? Az üzemorvos azért vizsgál meg, hogy alkalmas vagy-e a munkádra. Ha pszichológushoz küldött, a végén még rád sütik, hogy alkalmatlan vagy.
febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond, megkaptam a papírt, alkalmas vagyok. Egyébként egyetértek, tartom a szám legközelebb, a fene se gondolta, hogy ez kerekedik belőle. Tavaly a másik dokival más témában remekül elbeszélgettünk. Tanultam a mostani esetből.
febr. 1. 16:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a pszichológust csak javasolta, nem ,,utalt be" úgymond hozzá.
febr. 1. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 Akkor jó, mert elég ijesztőnek tűnt.
febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ő annak látta.
febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!