Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik pszichológushoz járnak,...

Akik pszichológushoz járnak, ti elmondanátok új munkahelyen, hogy miért kellene előbb elmennetek munkából?

Figyelt kérdés

Behívtak állásinterjúra, és arra gondoltam, hogy rákérdezek majd, hogy heti egyszer el tudok-e menni előbb egy fél órával, hogy oda érjek a pszichológushoz.

Nem tudom viszont, hogy elmondjam-e azt is, hogy erre miért van szükség, hátha akkor engedékenyebbek lesznek, vagy épp ellenkezőleg, és inkább fognak lenézni miatta, tehát csak annyit mondjak magánügy?



dec. 21. 01:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem mondanám el, sokminden miatt lehet pszichológus járni(depresszió, szorongás stb), ezek nem azt jelentik, hogy bolond vagy. Viszont az emberek annyira rosszindulatúak(a többség), hogy elképzelhető hogy azt fogják terjeszteni rólad, hogy bolond vagy, meg rajtad fognak röhögni a hátad mögött.
dec. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
*pszichológushoz
dec. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen ez benne van, de én is csak annak mondanám el akinek feltétlen szükséges, az interjúztatónak, vagy a főnöknek. De lehet nekik sem kéne, nem tudom..így akár meg úgy is tűnhet, hogy csak nincs kedvem dolgozni, ne higgyék azt, hogy kávézgatni megyek.
dec. 21. 01:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha magad attól jobban éreznéd, hogy elmondod akkor mondd el nyugodtan.

Egyébként én sem mondanám el. Annyit mondanék, hogy magánügy.


Nem tudom milyen munkahely ez. Én dolgoztam egy kisebb gyárban már aminek 10 alkalmazottja volt összvissz aztán ott a főnöknek szokása volt kibeszélni a munkavállalóit a többi munkavállalónak. Ha nem nevettél azon, hogy a másik mekkora egy fsz akkor megszóltak, hogy nem muszáj itt állni, nyugodtan elmehetek ha unalmasnak tartom őket.

Szóval van ahol ez így működik sajnos.

dec. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Semmiképpen sem érdemes elmondani, mert akikről beszélsz azok vadidegenek, nem ismered őket és nem tudhatod, hogy hogyan fognak visszaélni vele.


A másik dolog: a felnőttek világában egy ilyen időpontot át szoktak tenni fél órával későbbre, nem pedig a munkaidőből csípkedünk le. Ezzel biztos nagyon szimpatikus leszel a kollégáid szemében. Ez szarkazmus volt, nem leszel az.

Ha egyszer-egyszer el kell korábban menni, az egy dolog, de azért ez a heti szintű már a bolondját járatás. Kérjél későbbi időpontot a pszichológusnál.

dec. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Még egyszer: Ha elmondanám, kizárólag a főnöknek tenném, és csak azért, hogy tudja nem puszta jókedvemből mennék el előbb, hátha akkor engedékenyebb lesz.

Viszont benne van a pakliban, ahogy írjátok, hogy vissza lehet ezzel élni, ki tudja hány embertől hallanám vissza. Ebből adódik a kérdésem.


Egyébként későbbi időpontot kérni első dolgom volt, de mivel nem tudott adni későbbre, ezért kényszerülnék előbb eljönni.

dec. 21. 15:09
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is egy főnök nem tartaná megbízható munkaerőnek azt, aki már az interjún azzal kezd, hogy neki majd x napokon hamarabb el kell mennie.


Másodszor így megnyílni rögtön az elején egy kicsit sok, emberileg. Lényegében egy vadidegennek tárulkozol ki, még csak most találkoztok először.


Szerintem annyit venne le, hogy majd az a munkaerő leszel, aki a magánéletét beviszi a munkahelyére meg majd elkényelmesedik, össze-vissza járkál dolgozni, mert ha ilyen könnyen és gyorsan megnyíltál neki, akkor is már zöld utat kaptál ahhoz, hogy önmagad légy, áll a munka, mert pánikrohamod van vagy sírógörcsöd, eljársz hamarabb, mert kimerültél és mindezt úgy teszed, hogy nincs baj, mert megért a főnök.


Hiába talán mem lesz így, de egy főnök ennyit lát előre.


Szóval ez amit szeretnél cdinálni egy óriási red flag a főnöknek.

dec. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz engedékenyebb a főnök! Nem fog sajnálni, ez nem óvoda.
dec. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ez is teljesen jogos, lehet akkor inkább annyit mondok, hogy magánügy.


Igen, erre is gondoltam, hogy ez nem lesz a legjobb kezdés, hogy ja igen amúgy én heti egyszer eljönnék egy picit korábban..viszont én úgy gondolom, hogy jobb ezt az elején letisztázni, ha nem engednek akkor keresek másik munkát.

Az előző munkahelyemen simán engedtek órákkal előbb is eljönni, ha utána a hét többi részén annyival többet is maradtam bent.


Lehet mondani persze, hogy másik pszichológus esetleg tudna későbbi időpontot is adni, de nem szeretnék másikat felkeresni, így is már elég sokat fektettem abba, hogy a mostanival meglegyen a kellő bizalom, és sok idő volt mire megszoktam.

dec. 21. 18:40
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
És ő online nem vállal átmenetileg? Megtudod majd betanulás alatt mikor van az ebédszünet, akkora kéred az időpontot és mobilon online fölcsatlakozol.
dec. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!