Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan definiálható a bérfeszü...

Hogyan definiálható a bérfeszültség fogalma egy munkahelyen? Mi az, mikor alakul ki, mit tehetünk ellene, kell-e egyáltalán tenni ellene?

Figyelt kérdés
febr. 5. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kezdő többet, vagy majdnem ugyanannyit keres, mint a sok éve ott melózó senior.


Nők kevesebbet kapnak azonos munkáért.


Sokan a 25 alattiak adóledvezményét is ide veszik, mondván, hogy a fiatal nem adózik, tehát jobb pénzt visz haza - ez viszont nem a munkáltató döntése, meg úgyis elmúlik...

febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"A kezdő többet, vagy majdnem ugyanannyit keres, mint a sok éve ott melózó senior."


Nálunk épp ez a helyzet. Kérdés továbbra is hogy "és akkor most mi van"?

mi lesz, semmi. Akinek nem jó, majd elmegy, akinek meg más választása nincs, mert nem kell sehova úgyis marad. Hova menne.

nem ez a helyzet?

febr. 5. 09:04
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

De, ez a helyzet, mert a nagyobb része a társadalomnak abban nőtt fel, hogy ne tudja az értékét, fogja be a száját, ne álljon ki magáért és a "máshol sem jobb" jellegű mantrák maradásra, rabszolgasorsra juttassák. Ez az emberek hibája, nem a munkahelyé.

Tehetetlenség, önbizalomhiany és magunkban tartott feszültség teljesen felzabálja az embert. Ez zajlik.

Tudom, hogy nem pont válasz a kérdésedre, de innen indul ez is.

febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyén annyit tehet ellene, hogy jobb állást keres (ha megvan ehhez az értéke a munkaerőpiacon)
febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Az egyén annyit tehet ellene, hogy jobb állást keres"


Hát igen, ha ez ennyiből állna, nem lenne a bérfeszültségnek semmiféle jelentősége mert elmenne mindenki akit érint...

de nem megy, mert hova menne.

persze igazából így sincs jelentősége a bérfesz-nek mert így is marad szinte mindenki. és aki 20 éve ott van,annnyit se keres, mint aki ma esett be az ajtón.

febr. 5. 09:36
 6/12 A kérdező kommentje:

"mert a nagyobb része a társadalomnak abban nőtt fel, hogy ne tudja az értékét,"


Hidd el, az átlagjózsi pontosan tudja a saját értékét. Egészen pontosan. Aki megjárt már 1000 munkahelyet az tudja hogy "máshol se jobb" és tényleg nem.

Az egyik hely ebben jobb de abban rosszabb, a másik hely ebben rosszabb de abban jobb-mi a különbség? semmi.

febr. 5. 09:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy neked ilyen kész válaszaid vannak mindenre Balázska. De akkor minek teszed fel a kérdést, ha a végén te oktatsz ki mindenkit? Senki nem tudja a "semmi"-t így ragozni az oldalon, mint te.
febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha te így látod, nem működik tovább a kommunikáció. Nincs ezzel gond. Mások vagyunk.
febr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig olyan korban vagyok, hogy sosem volt szerencsém hozzájutni adókedvezményhez.

Nevetséges az egész...

febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9#-es vagyok, pl egyetemista voltam, nem igazán tudtam dolgozni, mert nagyon kikészített a tanulás.. és 23 évesen végeztem el..

Az adókedvezmény akkor jelent meg, amikor 26 éves lettem... nagyszerű :D

febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!