Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Táppénz szabadság alatt?

Táppénz szabadság alatt?

Figyelt kérdés

Kivettem két hét szabit, amit már decemberben beírtam. Nagyon vártam már, nagymamámhoz utaztam volna, akit sajnos régen nem láttam. Karácsonykor sem tudtam meglátogatni, mert a két ünnep közt a gyerekeseket engedték el szabira. Ez rendben is van persze.

Tegnap óta vagyok szabin, ma délután utaznék, de éjjel nagyon belázasodtam. Így nyilván nem utazok, a szabi viszont fogy. Mennyire lenne pofátlanság, ha táppénzre mennék inkább? Egyáltalán lehet ilyet? Egyik munkatársamat, akivel jóban vagyunk, kérdeztem, de szerinte nagyon gáz.


febr. 6. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szakítottam már meg szabit táppénz miatt. Gáz vagy nem gáz, a szabadságomat szeretném úgy tölteni, ahogy szeretném, nem pedig "elpocsékolni" egy betegségre.
febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Elmész orvoshoz hogy írjon fel gyógyszert és szépen felvesz táppénzre, a szabid ilyenkor nyilván megmarad. Mivel nem tudod arra használni amire kell így kiveszed máskor, főnöködnek megmondod hogy írja be más időpontra és ennyi.

Ahol én dolgozok ott ebből nem csinálnak gondot. Persze annyit kérnek hogy jelezzük ha szabadság alatt táppénzre írtak ki mert lebetegedtünk és nem biztos hogy tudunk menni azon a napon amikor már nincs szabi így ezzel számolnak és a szabit majd kiadja máskor.

febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz, nálunk alapból így működik. Ha valakit kiír az orvos betegállományba pont a szabadsága alatt akkor azt külön kérés nélkül betegszabadságként (vagy táppénzként) számolják el, és a szabadság megmarad. Annyi, hogy illik előre szólni, és nem utólag lobogtatni a táppénzes papírt hogy amúgy nem is szabin voltam.
febr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

"Karácsonykor sem tudtam meglátogatni, mert a két ünnep közt a gyerekeseket engedték el szabira. Ez rendben is van persze."


Ez így egyáltalán nincs rendben. Mert így akkor a gyerektelenek sosem lehetnek szabin a két ünnep között, mert a gyerekesek mindig be fogják előlük foglalni. Ez teljesen unfair.

febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk ez a szokás. Én sem örülök, és jó lett volna nekem is a nagymamámmal ünnepelni, mert 91 éves és ő már nem szívesen utazik, de a gyerekesek a gyerekre/téli szünetre hivatkozva nem dolgoznak olyankor, valakinek még muszáj.
febr. 6. 10:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5: Korrekt munkahelyen ilyenkor szelektálnak. Mondjuk elmehet 4 ember szabira, 2 családos, meg 2 gyerekes. Jövőre meg másik 2-2. De olyan, hogy csak a családosok, az nem tisztességes.
febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van,ha kiíratod magad táppénzre. A szabidat majd akkor veszed ki,ha egészségileg rendbe jössz. Most gyógyulj meg☺️

Egyébként tényleg nem fair, hogy a gyermektelenek ennyire hátrányban vannak. Én is dolgoztam olyan helyen,ahol a gyerekeseket nem kötelezték túlórára soha, a munkaszüneti napokat is simán kivehették. Nem sajnáltam tőlük, csak zavart, hogy olyasmi miatt kerültünk hátrányba,ami miatt nem kéne megkülönböztetni embereket.

febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk is így van sajnos. Nekem jóformán szabad hétvégém sincs, csak a törvényi minimum. Húzták a szájukat, amikor iskola miatt pár hétig kimértem a szombatokat. A gyerekesek sosem dolgoznak hétvégén. Van egy pár nálunk, ahol a nőnek is meg a férfinek is fix a szombat-vasárnapi szabadnap. Pedig az egyik elég lenne, hogy vigyázzon a gyerekekre. De hát akkor mikor van együtt a család? Az senkit nem érdekel, hogy az én páromnak is mindig a hétvégéje szabad és mi is akkor tudnánk együtt lenni.
febr. 6. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!