Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem látom az értelmét?

Miért nem látom az értelmét?

Figyelt kérdés

Családi vállalkozásunkban dolgozom, van két üzletünk meg apámnak egy beugrós szállítmánykísérő munkája.


Sokszor az üzletben sincs munka annyi így anyuéknál otthoni teendőkben segítek, vagy ha apu kísérni megy mondja menjek vele ne menjen egyedül.

De én ezeknek nem látom értelmét, mert az otthoni dolgokat igyis úgyis meg kell csinálni, másik meg a kísérésnél is csak " vagyok" mert nem az én munkám, meg vezetni se vezethetek mert nem lehet jogsim.

Így ezek is olyan hasztalan semmik..


Persze szüleim a szokásos szöveget nyomják hogy a sajatodba dolgozhatsz meg minek adjak idegennek pénzt stb..


febr. 6. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Hát azért mert nem éhezel, és nem fázol. Nincs rajtad felelősség se nyomás. Kényelem van. Teendő meg akkor nincs, ha valaki(k) nem akar(nak) növekedni. Én mindig tudnék munkát adni az egész emberiségnek is akár.
febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem pontosan értem, hogy végsősoron mi a kérdés, de ha abból indulunk ki, hogy miért nem látod ezeknek a dolgoknak az értelmét, akkor erre szerintem nagyon jól megtaláltad magadnak is a választ: mert nincs nekik túl sok.
febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

EZÉRT nem jó ötlet családi vállalkozásban "dolgozni", lényegében semmi értelmeset nem csinálsz, az "anyunak segítek" nem munka, és még örülhetsz, ha fizetést kapsz, és nem a "kérj, ha kell valamire" módon intézik.

A legokosabb keresni máshol rendes munkahelyet és függetlenedni a családtól

febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

A jövőben lehet hogy vissza fogod sírni még ezt az állapotot.

Akik 12 órát dolgoznak egy gyárban éhbérért azok pont a te helyzetedre vágynak.

febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, miért nem keresel másik munkát? Jogosítványod miért nem lehet? Elég sokszor kiírtad már ezt a kérdést, nem lesz ettől több értelme a munkádnak. Keress valamit, ami ingergazdagabb.
febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A sablon szöveg nem érdekel azokat én is tudom.


Egészségügyi okból nem lehet jogsim.

febr. 6. 18:07
 7/10 anonim ***** válasza:
És annak mi értelme, ha ugyanezt kiírod idönként, aztán megsértödsz a válaszokon, hogy önállósodj, lépj tovább?????
febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem a családi vállalkozásban dolgoznál, akkor hol? Milyen végzettséged van? Dolgoztál-e valaha máshol bármi mást?


Értem, hogy unalmas, meg semmi értelme, de mit szeretnél helyette csinálni? Milyen lehetőségek vannak egyáltalán a környéken?


Minél hosszabb időt töltesz el a családi vállalkozásban, annál nehezebb lesz a valós munkaerőpiacon helyt állni HA tulajdonképpen itt NEM dolgozol, mert semmi tapasztalatot nem szerzel. A 2 üzletben sincs soha semmi tennivaló? Hogy marad talpon a 2 vállalkozás + a szállítmánykísérői munka ha ennyire semmi feladat nincs? Vagy csak neked nem adnak?


Milyen eü ok az, mai miatt nem lehet jogsid? Mert ezen gondolkodtam, és csak ilyen nagyon szélsőséges problémák jutnak eszembe.

febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csak az egyik szememre látok de az se tökéletes.


Eladok az üzletbe vagy arut teszek ki az egyik üzletben, várom a vevőket és van hogy órákig nem jön senki



A másikban csak nagyon a háttér munka amit tudok csinálni ( takarítás, át viszek egyik helyről a másikra vlmit vagy hozok ami kell a raktárból)

febr. 6. 20:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi a végzettséged? Tudnál abban a szakmában dolgozni látássérültként?


Válaszold meg magadnak az első kérdéseimet - MIT és HOL dolgoznál mást, máshol, ha ennyire értelmetlen ez így szerinted? Én a helyedben inkább aggódnék azon, hogy mi lesz ha a szüleid meghalnak, ki/hogyan viszi tovább a vállalkozást vagy ha csődbe megy a vállalkozás, nem pedig azon, hogy ennek így mi értelme.


Szerinted minek lenne értelme? Mit szeretnél csinálni?


Több felelősségre/munkára vágysz vagy épp ellenkezőleg, ezt sem akarod csinálni? Nem teljesen értem így mire vonatkozik a kérdésed.


8as vagyok.

febr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!