Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Multiknál a legokosabb emberek...

Multiknál a legokosabb emberekből lesznek vezetők?

Figyelt kérdés
Őket fizetik meg legjobban és rájuk bízzák a komplex feladatokat, de szerintem nem csak maga az agy számít, hanem a kapcsolatrendszer és a kommunikációs készségek is. Sőt, talán az utóbbiak még fontosabbak is, bár kétségtelenül szakmailag is jó kell legyen az illető.

febr. 11. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ész önmagában semmi. Pl a Team leaderség nem egy mutatós cím, egy jutalom a kemény munkáért, hanem arról is szól, hogy tudj kommunikálni a csapattal.


Már volt olyan, hogy egy fiatal nő TL lett és a csapat java komolyan se vette őt, ezért nem is tudott olyan lenni, mint a vezető és ketdtek elszabadulni a dolgok. Nagyon megszenvedte szegény.

febr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, a kulcsszó, amit keresel "soft skillek".

A szakmai tudás önmagában nem elég ahhoz, hogy vezető legyen valaki. És itt nem pejoratív értelemben kell érteni, hogy kell hozzá megfelelő személyiség is.

febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Vannak akik nem akarnak vezetők, managerek lenni. Az egy más jellegű feladat, nem mindenkinek tetszik. Nekem sem pl, konkrétan sértésnek/degradálásnak tekintenék egy ilyen lépést felém. Engem a technikai része érdekel, ezt szeretem csinálni, nem feladatokat kiosztani/keresni stb. Ez olyan lenne, mintha azt mondanák "szakembernek nem vagy elég okos, de magas végzettséged van, meg van tapasztalatod, belelátsz a dolgokba, bírnak a kollégák". Persze elismerem, hogy a team lead egy nehéz és komoly pozíció, illetve hogy "feljebb van", mint én. De nekem nem tetszik az a munkakör így visszalépésként élném meg.
febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!