Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előfordult olyan veletek,...

Előfordult olyan veletek, hogy olyan szinten nem volt kedvetek bemenni dolgozni, hogy kamu indokkal beszóltatok a munkahelyre, hogy ma nem tudtok bemenni dolgozni ?

Figyelt kérdés
Mik voltak azok ? Milyen kamu dolgokat találtatok ki ?

#hazugság #stressz #munkahely #kitaláció #munkakedv, kollégák, munkakörnyezet, fizetés #kitalálás, otthon maradás törvénye, elegem van
febr. 14. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, megesik.

Ilyenkor esetleg megérett egy váltás neked...

febr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem közben, "diákmunkás koromban", olyannyira előfordult hogy már interneten kellett keresgélnem, hogy milyen indokokat mondjak. A különböző családi szituációktól kezdve, mindenféle betegségen és baleseten át, az egészen általános, előre nem látható (vis major) esetekig, minden megvolt.
febr. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Soha, én mindig szorgalmas voltam és bementem dolgozni amikor kellett és egészséges voltam. Akkor nem mentem egyedül amikor beteg lettem.
febr. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem értem a kérdést. Telefonon mondani bármit lehet, de vinni kell az orvosi igazolást róla. Máshol nem így van?
febr. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es, nem kell, sima szabadságot is ki lehet venni arra a napra. Pl szétfosta a kutya a lakást, azonnal el kell vinnem állatorvoshoz.
febr. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4-es, a "nagymamám lakásában szétesett a WC-tartály, én vagyok az egyetlen, aki a közelben lakik"-ra nem igazán lehet orvosi igazolást vinni. Ilyenkor kiírják szabadságnak.
febr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem gyakran, de 1-2x igen, de ilyenkor már érett a felmondásom, alapesetben nem volt soha bajom a bemenetellel, még ha szarul is keltem, összeszedtem magam mindig. Amikor ezt csináltam, utána nem sokkal fel is mondtam mert már annyira elegem volt.


#4 Egy rakás orvos bármire ad papírt. Mondjuk az én háziorvosom szüleim egyik legjobb barátja, szóval ő meg pláne. De még az idegennek is elég annyit mondanod, hogy hánytál reggel, írjon ki.

febr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
#6-os, oké, így már értem. Előfordulhat, hogy az ember aznap reggel dönti el, hogy szabit kér. De az már a főnök döntése, hogy ad-e vagy sem. Én sosem csináltam ilyet, meg kollégáim se. Ha szökőévente egy-kétszer előfordulna, azt valószínűleg tolerálnák, de aki túl sokszor csinál ilyet (mondjuk kéthavonta), arra összes eddigi munkahelyemen kiakadt volna a főnök. Ami azt jelenti, hogy adott esetben nem adott volna neki szabit, hanem mondta volna, hogy jöjjön dolgozni és kész, különben ki van rúgva.
febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán. Nem vagyok jól, megy a hasam. De nem jellemző.
febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Egyetlen egyszer, igen. Fizikailag nem bírtam már a benti létet, a nőt aki a főnököm volt, a vihogó kollégákat, meg az utat az egész putris cégbe.

Úgyhogy előző nap estéjén elhaló hangon fölhívtam a főnököt hogy beteg vagyok, nem megyek.

Az akkori háziorvosom szuper jó fej, megértő volt, kérdés nélkül kiírt pár napra (asszem nekem csak a péntek kellett de még adott plusz napokat).

Órákat vártam a táppénzes papírra de még így is megérte :)

febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!